Skocz do zawartości

Co to jest to co wyrosło w nocy na korzeniu?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Potrzebuję porady. Pięć tygodni temu założyłem akwarium. Po 2 tygodniach wpuściłem pierwsze ryby - konkretnie 6 kirysków i 8 razborek. W sumie nie miałem (jeszcze) problemów z glonami itd. Był chwilę pierwotniak i na korzeniu śluzowiec. Raz na tydzień sprawdzam NH3. Co dwa dni robię test paskowy parametrów wody i podmieniam 20L i dolewam wtedy też trochę bakterie trzech producentów:

bakterie.jpg.2516de15a0bbb745665dc0ea1b204ecd.jpg

 

Dzisiaj przez noc na korzeniu pojawiło się coś jak na poniższym zdjęciu:

kosmita.jpg.d42a9c35a6f9e3a88142bdbc97c59c94.jpg

 

Proszę o pomoc w rozpoznaniu co to jest. Chodzi o to czarne - to białe to wydaje mi się jest resztka śluzowca który się uchował przed rybami. Jest tylko w tym jednym miejscu. Szukałem dzisiaj informacji w internecie, ale nie znalazłem nic podobnego. Powinienem się tym martwić?

 

Moja obecna obsada to:

6x Kirysek Panda + 2x Kirysek Albinos

9x Razbora Klinowa Black

6x Otosek Przyujściowy

2x Gupik + 2x Gupik Endlera

Glonojad

9x Krewetka Amano

3x Ślimak Clithon Corona

 

Akwarium ma 112L. Filtr Tetra EX 600 PLus. Temp 25.5 st C. Napowietrzanie cały czas. Światło 8h (16W Leddy Tube Sunny).

akwarium.thumb.jpg.36f9c0f9011da583c5271be58e2ec3dd.jpg

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...