Skocz do zawartości

Okrzemki


Pitrr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium działa 2 tygodnie 375l (150x50x50)

Witam, mam problem z okrzemkami, pojawiły się w akwarium 

W jaki sposób się ich pozbyć pojawiły się na szybie oraz pokrywają liście roślin przez co onie nie chcą rosnąć(tak mi sie wydaje)

 

Filtracja Hw 303 z prefiltrem,Unimax 250,Turbo 2000 wszystkie filtry działają na maksymalnej mocy

Oswietlenie  Jarzeniówka  30W Led 40W 12tyś lumenów led 13W 1300 lumenów Jeśli będzie potrzeba moge dokupić 2 jarzeniówkę

obsada 

5 skalarów 

3 gurami

1 duch amazoński

10 neonów

2 remirezy

2 kiryśniki czarnoplame

2 glonojady

1 kosiarka

2x Ampularie

i kilka helenek

akwarium na ziemi ogrodowej na to żwir  i po bokach piasek

Woda badana testami zoolka

image.png.4862971106992b6bc60075cc810b48ed.png

Edytowane przez Pitrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schodzi, jak to pociaram czuje jak bym pocierał szybę, rośliny tez maja to na lisciach

 

dokupie świetlówke 30W to bedzie 60W w swietlówkach i 43W w ledach 13tyś lumenów , czyli muszę podmieniać około 100l wody na tydzień? normalnie podmieniałem przynajmniej taki był plan 100l na 2 tygodnie, 60osmoza 40kran, w kranie mam miękką wodę

Edytowane przez Pitrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, DavyJones napisał:

Jeśli schodzi pod palcami to nie są to okrzemki.

  • Powinieneś zrobić podmianę wody.
  • Sprawdzić filtrację, może jest niewydolna.
  • Nawożenie nie ma sensu

A co do tych kropek nalałem juz osmoze jutro zrobie podmiane lub dzis w nocy nieco ponad 100l filtracje sprawdziłem ale raczej jest okej prawie 4000l/h, nawoźić nie będe. Poczekam trochę jak uzbieram pieniądze kupie ten led o którym kiedyś pisałem 62w i wtedy będzie zmiana w oświetleniu tą pokrywe co mam obecnie wywale. A jarzeniówke oddam.

Edytowane przez Pitrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ahr napisał:

Zasadniczo niewiele Cię interesuje, co do Ciebie się pisze. Możesz i 4 świetlówki dołożyć, tylko co to zmieni? A to że zamieniłeś jeden marny pokarm na drugi marny i niedrogi pokarm, to też niewiele zmieni. A w zasadzie nic.

Ale Pan Davy nie napisał mi nic o oświetleniu tylko o nawożeniu a z tego co mi się wydaje są to 2 różne rzeczy swiatło to ilosc swiatła a nowożenie to podawanie co2 itd pytałem czy to cos da napisał mi że nie a swiatło planowałem dokupić więc dokupiłem w czym problem? a do rad się stosuje mniej lub bardziej 

A o pokarmie dużo czytałem i jest ponoć lepszy od tego co dawałem i napisałem tylko że zmieniłem pokarm

Edytowane przez Pitrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...