Skocz do zawartości

Jaki zestaw na początek 54-60L


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Chce kupić swojej córce na urodziny  zestaw akwarium 54L - 60L

1. Akwarium z pokrywą i oświetleniem

2. Filtr

3. Grzałka

 

Czym więcej czytam tym gorzej.

Pytania:

1. Akwarium z pokrywą - Jaką firmę możecie polecić by oświetlenie było wystarczające dla ryb oraz żywych roślin.

2. Jaki filtr zastosować z deszczownicą czy cos innego.

3. Grzałka z termostatem - jaka ?

 

Napiszcie mi co kupić bym nie musiał osprzętu zaraz wymieniać, ewentualnie co kompletować ??

Dziękuję serdecznie za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego ile pieniędzy chcesz na to przeznaczyć. Czasami lepiej wydać 200 zł więcej niż potem pluć sobie w brodę. 

 

Jest kilka firm produkujących gotowe zestawy z oświetleniem i filtrami. Pamiętaj o dwóch zasadach:

  • Nie ma za dużych akwariów
  • Każde akwarium jest za małe

Jest taki zestaw polskiej firmy Aquael:  Aquael Leddy PAP - 60 XL D&N, można go go kupić za niecałe 300 zł. Bez szafki. Posiada pokrywę z oświetleniem, grzałkę i filtr. Jedyne co bym w nim wymienił to filtr na mocniejszy. Zestaw można rozbudować o dodatkowe oświetlenie w razie potrzeby.

 

Z gotowych zestawów warto polecić też zestawy firmy Juwel. Wyższa półka, jeśli chodzi o jakość i rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mówimy o np. Day&Night np. https://zoo-aquos.pl/pl/p/Zestaw-Akwarium-AQUAEL-Leddy-Set-60-DAYNIGHT-60x30x30-54L-BIALY/4218

Czy raczej

https://zoo-aquos.pl/pl/p/Aquael-Classic-Box-54L-AKWARIUM-60-LED-CZARNE-54L-FULL-WYPOSAZENIE-/4642

 

Sama pokrywa jest inna

Ten z 1 Linku mam u siebie w cenie za 290 zł na miejscu z osprzętem.

I tu moje pytanie czy brać pod uwagę ten model z Day&Light czyli oświetlenie dzień /noc czy zwykły ledowy.

Do sklepu dzisiaj bym chciał podjechać.

 

Znajomy mi jeszcze powiedział by kupić sobie sól akwariową i dodać do wody - trochę dziwne bo rybki chcę słodkowodne a on mówił o jakiejś niebieskiej

Mogli byście mi napisać czy brać to pod uwagę ??

 

Dziękuję wielkie jeszcze raz za pomoc. dla żółtodzioba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki DavyJones

Kupiłem wersję jak proponowałeś XL była 10 zł droższa więc żadna cena, akwarium 300 zł wiec nie ma tragedii.

Mam w nim

1. Filtr: ASAP 300

2. Grzałka: AQUAEL FIX 2 100W z termostatem

 

Pytania:

1. Czy ten filierek wystarczy czy muszę kupić napowietrzacz ?

2. Grzałka ma ustawioną temperaturę na 25C i nie można jej zmienić czy to wystarczy dla podstawowych rybek typu:

     2x Glonojad, 

     Mieczyki

     Neonki

     i w zasadzie nie wiem muszę poczytać jeszcze na pewno nie odpuszczę Glonojada.

3. Na dole akwarium mam centymetrowy rant od spodu jakby z silikonu czarnego on względem dolnej szyby delikatnie wystaje czy to tak ma być ??

Czy trzeba to żyletką sciągnąć ?, chodzi mi o dół akwarium jak jest dolna szyba mam dookoła ramkę 1 cm która jednak wystaje delikatnie względem szyby.

Sorry za głupie pytania ale człowiek raczkuje.

Z preparatów kupiłem:

1. Tropical CMF (Aqua Care) 30ml/300L

2. Tropical Sanital  Aloevera +uv filter

 

Nie wiem jakie roślinki do tego żywe dobrać - zacząłem przeglądać ale jest masakra tyle tego jest.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, scorpion_1982 napisał:

Czy ten filierek wystarczy czy muszę kupić napowietrzacz ?

Jest to zbędne. Napowietrzacz stosuje się raczej w przypadku "awarii". Napowietrzanie można realizować poprzez ustawienie wylotu filtra tak, aby lekko poruszał taflą wody. 

 

8 godzin temu, scorpion_1982 napisał:

Grzałka ma ustawioną temperaturę na 25C i nie można jej zmienić czy to wystarczy dla podstawowych rybek typu:

     2x Glonojad, 

     Mieczyki

     Neonki

Faktycznie nie można zmienić temperatury... 🤔 Dla Neonków innesa trochę za wysoka temperatura.

 

8 godzin temu, scorpion_1982 napisał:

Na dole akwarium mam centymetrowy rant od spodu jakby z silikonu czarnego on względem dolnej szyby delikatnie wystaje czy to tak ma być ??

Czy trzeba to żyletką sciągnąć ?, chodzi mi o dół akwarium jak jest dolna szyba mam dookoła ramkę 1 cm która jednak wystaje delikatnie względem szyby.

Nic nie wycinaj.

 

8 godzin temu, scorpion_1982 napisał:

Nie wiem jakie roślinki do tego żywe dobrać - zacząłem przeglądać ale jest masakra tyle tego jest.

Wybierz mało wymagające:

  • Vallisneria / nurzaniec
  • Cryptocoryne / zwartka
  • Echinodorus / żabienica
  • Hygrophila / nadwódka
  • Ludwigia
  • Microsorium na korzenie
  • Mchy

Kwestia doboru konkretnych gatunków i odpowiedniego ich umiejscowienia: 1 plan, 2 i 3.

Generalnie żabienice poza kilkoma wyjątkami idą na przód, na środku i z tyłu pozostałe gatunki. Może to być bardzo ładne akwarium. 

 

Podłoże lepiej zastosować ciemne - większość podłoży aktywnych. Manado jest trochę jaśniejsze.

Odradzam BAZALT! 

plan.png

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rant do około to jest może 1mm gruby może mniej no i szeroki na 1 cm to jest pod dolna szybą.

Jaką degradacje żwiru kupować i czy stosować coś na dół dla roślin.

kupiłem coś z żwiru aquael naturalny ale nie popatrzyłem że wziąłem z gruntu jaśniejszego.

kupiłem 6 worków po 2kg

bo na dno chce zamek i może jakiś korzeń władować.

Biurko będę miał jutro, mata pod akwarium kupiona z aquael o wymiarach podstawy 60x30.

Odmulacz najtańszy z filtrem, siatka na rybki, termometr mam.

jeszcze coś do nalewania wody potrzebuje po talerzu ostatecznie no i po skałkach popatrzę by jakieś roślinki podkleić klejem akwariowym.

 

Dziękuje za pomocne informacje bo jestem w tym noga a chciałbym do 15 chociaż glonojady kupić córce na urodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...