Skocz do zawartości

25 litrów na rozpoczęcie przygody


Wasio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Dostałem w spadku akwarium 25 litrów z pokrywą z żarówką 25W. Chciałbym założyć akwarium z myślą o moim  synu, żeby zachęcić go do przygody z akwarystyką. Wiem, że według większości użytkowników tego forum, 25 litrów, to nie akwarium, ale póki co takie mam i musi mi wystarczyć. Powiedźcie mi proszę, co jeszcze muszę kupić do tego akwarium, jeżeli chciałbym w nim trzymać np. gupiki, neonki, glonojada, kiryska i ewentualnie ślimaka:

1. Jakiej mocy i firmy filtr?

2. Czy muszę mieć termometr i grzałkę?

3. Wyczytałem, że tło powinno być czarne, więc takiego będę szukał.

4. Co na dno? Żwirek? Piasek?

5. Ile roślin maksymalnie powinno być w takim akwarium?

6. Co jaki czas powinno się wymieniać część wody przy tak małym akwarium?

7. Ile maksymalnie z wymienionych rybek może być w takim akwarium?

 

A jaki jest koszt założenia akwarium powiedzmy 52 litrów? Czy zestawy na allegro typu: https://allegro.pl/oferta/zestaw-akwariowy-54-litrow-z-pelnym-wyposazeniem-7969453607

jest sens w ogóle rozważać? Albo taki? https://allegro.pl/oferta/akwarium-60-led-czarne-full-wyposazenie-v1-6619980104 Ile drożej wyniosłoby mnie dokupienie sprzętu do 25 litrów, w porównaniu z np. kupieniem całości 52 litrów?

 

Z góry przepraszam za ilość pytań. Mogą się one wydawać głupie, ale chciałbym w miarę wystartować z głową :)

Edytowane przez Wasio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...