Skocz do zawartości

Mętna woda


MasterY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam mały problem . Chyba już ok miesiąc.
Wyjazd z rodzinka weekend w tym czasie nie było prądu nie działał filtr.....
Wróciłem w nocy wszystko działało po powrocie z pracy woda mętna jak bym zakładał akwarium.
Poczekałem do czasu podmianki (woda ro+kran)
Niestety nic nie pomogło.
Niestety dałem więcej ro i rozjazd parametrów.... A woda nadal mętna 😞
No3- 2
Po4 0-0.25
K20
Podaje bakterie już 2podmianke
(Podmiana co weekend 15-20% )
Akwarium 60l
Jakieś 70% roślin
Filtr fzn1 (ceramika gąbka)
Światło zmniejszyłem do 8h

Nie wiem jakie jeszcze info może być przydatne .
Przez miesiąc padły mi 2 rybki :(1wczoraj 😞

 

Myślałem że to zakwit wody zakryte akwarium na ok 3dni. I nic nie pomogło ... 

 

Już nie wiem co robić ma ktoś jakieś podpowiedzi ..... 

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym robiła podmianę przez 3 razy w tygodniu, też nie za dużo by nie stresować razbor. Są też takie preparaty jak BACTOSAN, usuwające zmętnienie wody. Jeśli masz filtr to oczyszaj co trzeci dzień. (też miałam taki problem, lecz wymienione czynności mi pomogły). Woda czasem robi się mętna od za dużej ilości pokarmu w wodzie, chociaż skoro cie  nie było, to ewidentnie nie jest przyczyna. Czekaj, a może jeśli to nie będzie przechodzić to przestań wymieniać wod, tak często. Wydaje mi się że twój zbiornik ma tak zwany ,,zakwit", to znaczy duża ilość glonów. Jedną z ich przyczyn jest przerybienie, zatkany filtr, jakość czyszczenia filtra i coś co wydaje mi się prawdopodobne : fotosynteza nadmierna roślin. Jest wtedy gdy twoje roslinki mają bardzo duże oświetlenie i nasłonecznienie . Nie wiem czy ci pomogę, ale mam nadzieje ze cos z moich rad sie przyda 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wjechała dopiero wata. 

Ale powiem szczerze przez prawie 4 dni bez światła akwa zasłonięte. 

Praktycznie nic nie dało . Co jedynie pomogło na glony.... (Mam nitki ale jest mniej ale nadal są ) 

Więc woda jaka była taka jest może lekko się poprawiła :( ale większych efektów brak 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...