Jump to content

Potrzebuję pomocy przy dobraniu obsady do akwarium.

bartson77
 Share

Recommended Posts

-Akwarium 112l dług.80cm, szer.35cm wys.40cm
-Podłoże: Żwirek bazaltowy 2-4mm
-Oświetlenie: 2x LED aquael sunny 16w (w planach jest dodanie LED plant 24w, a usunięcie jednego LEDa sunny)
-Filtr kubełkowy Fluval 307
-Wkłady: Keramzyt, ceramika, Gąbki
-Ph:6,6; GH:13dGH; KH: <1
-W akwarium póki co nie jest stosowane nawożenie, ale niewykluczone, że zmieni się to w niedalekiej przyszłości.
-Obok kamieni w najbliższym czasie pojawi się wysoki korzeń.

Hej! Mam pytanie. Otóż 3 tygodnie temu zrobilem restart zbiornika (był dosyć zapuszczony i tylko restart mi pozostał). Rośliny posadzone, filtr sobie działa, bakterie wlane i wszystko śmiga. W tym momencie zacząłem się zastanawiać nad obsadą, bo za jakiś tydzień pasuje juz powoli zarybiać akwarium. Teraz nasuwa się pytanie: Jaką obsadę wybrać do takiego zbiornika? (myślałem nad kilkoma gatunkami z biotopu Ameryki Południowej, jakieś Pielęgniczki  Ramireza lub coś tego typu, tyle że słabo trochę mieć Pielęgniczki bez piasku na dnie, a tak średnio widzi mi się teraz przesadzanie roślin i wymienianie 20kg żwiru bazaltowego na piasek ). Prosiłbym o jakieś ciekawe koncepty obsad dla tego zbiornika :D.
Z góry dzięki za odpowiedzi :).

Dodaję jeszcze zdjęcia baniaczka 😎.

121822382_1520148224836877_8323350893843714174_n.jpg

121808588_638765800138703_8632128074835453020_n.jpg

121832863_2678627815730854_6628004308340535424_n.jpg

Mój drogi, jeśli chciałbyś ryby jajorodne i troszkę większe niż neon to polecam pielegnice ramireza, do tego dokupił byś sobie otoski, glonojady lub kirysy. Skalary też niebyłyby głupie, bo choć powszechne to bardzo piękne i dostojne. Dobrym pomysłem na podłoże są kirysy i glonojady, bo będą miały w czym kopać. Jakbyś chciał/a coś żyworodnego, ale nie sprawiającego problemów to dobrym partnerem będzie mieczyk. A jeśli chcesz coś małego i przyjaznego to szczególnie neony, prystelki lub błyszczyk. Lecz z ryb które ja bym dała to ramirezy,  brzanka sumatra, gurami samuraj, zarąbista jest jeszcze księżniczka z burundi lub tęczanki :)

• Thanks 1
  • Sad 1

W dniu 19.10.2020 o 21:26, DavyJones napisał:

To akurat jest głupie. Skalary w 112 litrach ???

Teoretycznie można pod warunkiem, że byłyby bardzo małe i ta 112 byłaby akwarium przejściowym.

W każdym razie skompletowałem już obsadę i niedługo będę stopniowo wprowadzał ryby.

Dziękuję za odpowiedzi i zamykam temat :D