Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie gupików pawie oczko


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem niedoświadczoną akwarystką. Zawsze hodowałam rybki tak po prostu lub obserwowałam akwarium mojego taty. Rok temu założyłam akwarium 80l z prawdziwymi roślinkami i rybkami. Nie będę wdawać się w szczegóły odnośnie mojej hodowli :)Mój problem wygląda tak: Tydzień temu kupiłam gupiki, jednak te zmarły po trzech dniach (choć się nie dziwię bo dużo przeszły i były w nienajlepszym stanie). Zachowywały się normalnie- samce latały na okrągło za samicami, raz nawet prawie doszło do tarła. Potem zmarły ze względu, że nie były w najlepszym stanie ( poszarpane ogony, u jednego garb) wzięłam je od kolegi z litości. Zanim jeszcze je przygarnęłam też miałam stadko gupików ( udało mi się je rozmnożyć, otrzymać potomstwo), jednak te zmarły 2 miesiące temu ze starości. Tak je polubiłam, że dwa dni temu postanowiłam spróbować z gupikami jeszcze raz. Pojechałam dwa dni temu do zoologika  i kupiłam 3 samców i 2 młode samice. Wykazują dość dziwne zachowania - jeden samiec co chwilę goni mi 4 neony i je podgryza ( tylko neony), a co dziwne żaden samiec nie wykazuje zainteresowania( choćby najmniejszego) samicami. Po prostu zaczynam się martwić bo gupiki to są bardzo ,,napalone gołąbeczki" , posiadając gupiki po prostu nie da się nie mieć potem potomstwa, a u mnie jest taka obojętność. O czym może to świadczyć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...