Skocz do zawartości

Dieta dla gurami


Boski155
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Piszę z zapytaniem w sprawie możliwości odchudzenia rybek z gatunku gurami. W zeszłym tygodniu zakupiłem 4 sztuki do swojego 200l baniaka. Jako, że jest to moje pierwsze podejście do tego gatunku, wiedzę posiadam jedynie z internetu. Przy zakupie zdziwiło mnie, iż rybki są dość mocno zaokrąglone w okolicach brzucha, jednak były (i wciąż są) żwawe i łakome  więc uznałem, że taki ich urok. Mimo to zacząłem je dokładnie oglądać i porównywać z nagraniami na YT, a także w innych sklepach akwarystycznych i zakładam, że od ich zakupu były przekarmiane przez obsługę. Same rybki są aktywne i wszędobylskie więc raczej wykluczam ewentualne choroby. Próbowałem standardowo zmniejszyć ilość podawanego jedzenia - niestety bez skutku. Są szybkie i pazerne + przeszukują dno w poszukiwaniu kamy dla kirysków i również ją wyjadają. Obawiam się, że dalsze obniżanie ilości karmy odbije się negatywnie na pływających w zbiorniku bystrzykach ozdobnych, które ze względu na wielkość zaczna przegrywać "walki" o jedzenie. Stąd też moje pytanie: czy jest jakaś karma której gurami nie tolerują, a bystrzyki nie będą miały oporów przed zjedzeniem? Za ewentualne inne wskazówki również będę zobowiązany. 

z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj karmić kiryski nocą, po zgaszeniu światła. Postaraj się też podawać swoim guramim karmę naturalną, jakies parzone warzywka - żeby nie dostawały za dużo tłuszczu i białka. Poza tym z tą odmianą guramich będzie ciężko, bo to dosyć arogancki i nerwowy gatunek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...