Skocz do zawartości

Gurami mix


Boski155
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Piszę z zapytaniem w sprawie możliwości odchudzenia rybek z gatunku gurami. W zeszłym tygodniu zakupiłem 4 sztuki do swojego 200l baniaka. Jako, że jest to moje pierwsze podejście do tego gatunku, wiedzę posiadam jedynie z internetu. Przy zakupie zdziwiło mnie, iż rybki są dość mocno zaokrąglone w okolicach brzucha, jednak były (i wciąż są) żwawe i łakome  więc uznałem, że taki ich urok. Mimo to zacząłem je dokładnie oglądać i porównywać z nagraniami na YT, a także w innych sklepach akwarystycznych i zakładam, że od ich zakupu były przekarmiane przez obsługę. Same rybki są aktywne i wszędobylskie więc raczej wykluczam ewentualne choroby. Próbowałem standardowo zmniejszyć ilość podawanego jedzenia - niestety bez skutku. Są szybkie i pazerne + przeszukują dno w poszukiwaniu kamy dla kirysków i również ją wyjadają. Obawiam się, że dalsze obniżanie ilości karmy odbije się negatywnie na pływających w zbiorniku bystrzykach ozdobnych, które ze względu na wielkość zaczna przegrywać "walki" o jedzenie. Stąd też moje pytanie: czy jest jakaś karma której gurami nie tolerują, a bystrzyki nie będą miały oporów przed zjedzeniem? Za ewentualne inne wskazówki również będę zobowiązany. 

z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...