Jump to content

Pasożytnica u gurami

Pitrr
 Share

Recommended Posts

Dobry wieczór posiadam akwarium 210l 

Obsada 

gurami mozajkowe-4 sztuki

skalar-6sztuk

pielęgniczki remirezki- parka

knife ghost fish (duch amazoński) 1sztuka

3 kiryski czarnoplamiste (sumiki)

2glonojady z własnej hodowli

parametry image.png.c51ee3392aa2629663cd2771d098ff9a.png

Pytanie brzmi:

Dlaczego gurami złapała pasożyty jak z tym walczyć oraz czy jest groźne dla innych ryb (czy pasożyty są zakaźne) i czy da się leczyć gurami

Dodam że gdy ryby podrosną zmienie akwarium na większe (piszę to by uniknąć wiadomości ,,6skalarów to za dużo w 210l,,

Pozdrawiam

Edited by Pitrr

5 godzin temu, Dzierzka666 napisał:

Mogła złapać od innych ryb, którym nie szkodziły. Z mojego doświadczenia to te ryby ciężko się leczy. Moim nie pomógł Capitox ani Capitabs T z Zooleka, więc możesz wypróbować inne środki. Pytanie, czy to na pewno pasożyty, a nie bakterie? 

Miała ona objawy pasożytów

- Wytrzesz oczu

-Straciła kolory

-odbawienia

-wypadające miejscowo łuski 

Parametry wody są dobre? czy ta choroba jest zakaźna gurami dzisaj rano było juz martwe

Moje pływały w gorszych i jeden przeżył 7 lat, zanim go coś dopadło. W/w objawy nie muszą świadczyć o pasożytach. Ta choroba jest raczej zakaźna, mi padły wszystkie gurami od tego. Chociaż każde miało inne objawy, a jedna samica padła bez żadnych objawów. Jeśli mają normalne odchody, to ja obstawiałabym bakterie, chociaż w moim przypadku środki antybakteryjne też nie pomogły. Z drugiej strony u mnie był ten problem, że nie mogłam kontynuować kuracji w zbiorniku ogólnym, może więc powinieneś wypróbować Bactoforte S - z tym że wtedy gurami do osobnego zbiornika.