Jump to content
Sign in to follow this  
Rexu

Pomocy, płetwa piersiowa bojownika opada!

Recommended Posts

1. Litraż zbiornika. 25l
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb. Założony ponad rok temu. Dojrzewał z rybką.
3. Rodzaj i model filtra / czy jest włączony cały czas. Aquael fan mini plus 4,2W. Cały czas włączony
4. Gatunki i ilość ryb.  1 bojownik wspaniały
5. Ilość i rodzaj roślin. Całkiem sporo nurzańców (ryba ma gdzie pływać, więc chyba nie za dużo), i 3 inne rośliny (nazwy nie znam, dostałem od kolegi.)
6. Inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp. grzałka, termometr, karmnik (kółeczko, aby karma nie odpływała, lampa
7. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. pokarm:
hikari betta biogold; Tropical aqua care Aqua plant; Tropical aqua care bacto active;, Tropical aqua care eskalarin (Niestety, podczas kilku ostatnich podmian zapomniałem podać)
8. Parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.). Nie sprawdzałem
9. Temperatura w zbiorniku. 25 - 27 stopni celsjusza
10. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra). Woda z kranu jest wlewana na noc do czystego wiaderka. (podmieniam wodę raz na 3/4 tygodnie. powinienem robić to częściej?) Następnego dnia odłączam filtr, grzałke i lampe, odmulam, zabieram ok. 30% wody, zbieram glony z szyby, ostrożnie wlewam wodę, potem preparaty w odpowiednich dawkach (przez kilka ostatnich podmian zapomnialem uzdatniacza) i gotowe. Ewentualnie podcinam i pielęgnuję rośliny, ale robię to czasami nawet gdy w ten dzień nie ma podmiany.
11. Problem jaki mamy z podopiecznymi (objawy, od kiedy zaobserwowane). Kilka  dni temu zaobserwowałem, że czasami podczas "postoju" w wodzie jego lewa płetwa piersiowa jakby opadała jak na zdjęciu. W dodatku czasami (od dawna) "siedzi" przy dnie (niekiedy przy roślince) pod filtrem, jednak moim zdaniem to przyzwyczajenie z początku akwarium, gdy nie było dobrych roślin (w jednym okresie prawie wogole nie było roślin), więc jedyne miejsce w którym mógł się chować to pod filtrem. Czasami pod filtrem jest leciutko "przekręcony" na bok, tak jak widać na zdj (myślę, że tak mu wygodniej, bo ma tam mało miejsca). Kiedy pływa (i nie wiem, czy nawet nie czasami kiedy "siedzi") płetwa ta zachowuje sie perfekcyjnie normalnie.
12.  Zdj rybki.

13. Zdjęcie zbiornika.

 

arnipletwa.jpg

arniakwarium.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×