Skocz do zawartości

Pomocy, płetwa piersiowa bojownika opada!


Rexu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Litraż zbiornika. 25l
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb. Założony ponad rok temu. Dojrzewał z rybką.
3. Rodzaj i model filtra / czy jest włączony cały czas. Aquael fan mini plus 4,2W. Cały czas włączony
4. Gatunki i ilość ryb.  1 bojownik wspaniały
5. Ilość i rodzaj roślin. Całkiem sporo nurzańców (ryba ma gdzie pływać, więc chyba nie za dużo), i 3 inne rośliny (nazwy nie znam, dostałem od kolegi.)
6. Inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp. grzałka, termometr, karmnik (kółeczko, aby karma nie odpływała, lampa
7. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. pokarm:
hikari betta biogold; Tropical aqua care Aqua plant; Tropical aqua care bacto active;, Tropical aqua care eskalarin (Niestety, podczas kilku ostatnich podmian zapomniałem podać)
8. Parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.). Nie sprawdzałem
9. Temperatura w zbiorniku. 25 - 27 stopni celsjusza
10. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra). Woda z kranu jest wlewana na noc do czystego wiaderka. (podmieniam wodę raz na 3/4 tygodnie. powinienem robić to częściej?) Następnego dnia odłączam filtr, grzałke i lampe, odmulam, zabieram ok. 30% wody, zbieram glony z szyby, ostrożnie wlewam wodę, potem preparaty w odpowiednich dawkach (przez kilka ostatnich podmian zapomnialem uzdatniacza) i gotowe. Ewentualnie podcinam i pielęgnuję rośliny, ale robię to czasami nawet gdy w ten dzień nie ma podmiany.
11. Problem jaki mamy z podopiecznymi (objawy, od kiedy zaobserwowane). Kilka  dni temu zaobserwowałem, że czasami podczas "postoju" w wodzie jego lewa płetwa piersiowa jakby opadała jak na zdjęciu. W dodatku czasami (od dawna) "siedzi" przy dnie (niekiedy przy roślince) pod filtrem, jednak moim zdaniem to przyzwyczajenie z początku akwarium, gdy nie było dobrych roślin (w jednym okresie prawie wogole nie było roślin), więc jedyne miejsce w którym mógł się chować to pod filtrem. Czasami pod filtrem jest leciutko "przekręcony" na bok, tak jak widać na zdj (myślę, że tak mu wygodniej, bo ma tam mało miejsca). Kiedy pływa (i nie wiem, czy nawet nie czasami kiedy "siedzi") płetwa ta zachowuje sie perfekcyjnie normalnie.
12.  Zdj rybki.

13. Zdjęcie zbiornika.

 

arnipletwa.jpg

arniakwarium.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...