Jump to content

Neonka skrzywiła się i opada na jeden bok.


bulowiec
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry, z góry przepraszam jeżeli swój temat umieściłem w złym miejscu, ale jestem tu stosunkowo nowy.

 

Moim problemem jest to, że po ostatnim wyjeździe nagle padł mi glonojad. Szczerze kiedy przyjechałem znalazłem tylko jego kości. Prawdopodobnie padł z głodu, poniewaz nie wiedziałem, że od pewnego momentu rozwoju, należy dawać im coś więcej niż tylko glony i tabletki. Cóż podejrzewam również, że został zjedzony, poniewaz same rybki po tygodniu niekarmienia były słabe i opadały na dno, ale jak przyjechałem pływał normalnie jakby nigdy nic. Dodatkowo nie było prawie skrawka mięsa na tym co zostało. 

 

Mój problem dotyczy jednak czegoś innego, a to dodałem jako ciekawostkę co się wcześniej działo. 

 

Niestety zauważyłem ostatnio, że jedna z neonek leży na dnie i ma tak jakby wykrzywiony bok. Po za tym opada ciągle na jeden bok jak chce uciec. Mogę powiedzieć, że to nie pierwszy raz się tak dzieje z rybami, ale wcześniej winiłem inne czynniki, które wydawały mi się już usunięte. Gdyby ktoś był ciekawy, coś podobnego działo mi się chyba  3 lub 4 miesięce temu. Martwi mnie co to może być, a internet podaje różne problemy i choroby mogące wywoływać ten stan. 

 

Umieszczam, więc zdjęcie samej rybki, mając nadzieję, że ktoś bardziej doświadczony z tematem będzie mi mógł pomóc. 

 

Dodatkowe informacje: ryba znajduje się już na kwarwntannie, przed wyjazdem dogłębnie czyscilem caly zbiornik wodny wymieniając żwirek większość wody, dodałem wówczas środek przeciw mułowy, dawkowany tak jak było to opisane  na etykiecie.

 

Ps. Jakby tego było mało na przodzie akwarium następuje inwazja krzemionek i jakiegoś zielonego glona. Porastają głównie duże kamienie i lekko żwirek, który szczególnie przypodobał się krzemionkom. Nie wiem jak to się stało, że nagle tak szybko zaczęły one rosnąć, ale winię za to właśnie płyn, który wymieniałem wcześniej i intensywne promienie słoneczne w moim pokoju. Tutaj też przydałaby się pomóc, bo może przyczyną jest co innego.

 

Jakby trzeba było coś dodac ( w sensie informację) zrobię to niezwłocznie. 

 

Bardzo dziękuję za wszelakie rady i pomoc. 

IMG_20200625_225733.jpg

IMG_20200625_224827.jpg

Edited by bulowiec
Link to comment
Share on other sites

Szczerze mówiąc nie wszystko zrozumiałam, o czym napisałeś, dlatego trudno będzie pomóc. Nie podałeś też żadnych informacji o zbiorniku, a to niezbędne.

Postaraj się opisać zbiornik według tego tematu:

https://forum.superakwarium.pl/topic/8125-przeczytaj-zanim-założysz-nowy-temat/

Na tą chwilę mogę jedynie zgadywać. Jeśli chodzi o "glonojada" - ryby nie umierają z głodu w przeciągu tygodnia, nawet gdyby pływały tylko w samej wodzie bez roślin (w akwarium z roślinami mogą bez problemu przetrwać, coś tam zawsze sobie poskubią). Przyczyna w jego padnięciu leży więc gdzie indziej.

Neon jest wychudzony i zdeformowany, ale to też nie z głodu - albo kupiłeś już chore ryby, albo z powodu złych warunków w akwarium zachorowały u ciebie.

Jeśli problemy miałeś już wcześniej to widocznie nie usunąłeś przyczyny i problem będzie narastał.

Jeżeli naprawdę chcesz pomóc swoim podopiecznym to opisz zbiornik według tematu powyżej, a potem postaraj się wprowadzić w życie wskazówki, które ci podamy.

 

Podstawy akwarystyki znajdziesz tu:

https://forum.superakwarium.pl/topic/3510-zakładanie-i-utrzymanie-akwarium-kompedium-wiedzy/

Być może po przeczytaniu tego artykułu sam już zrozumiesz, w czym tkwi problem. Jeśli nadal będziesz potrzebował pomocy - pisz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...