Skocz do zawartości

czemu woda żółknie w akwarium


Szymon Nowacki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu piszę na forum, ponieważ ciąży mi na głowie sprawa żółknącej wody. Mam akwa 240l, filtr JBL 902e, podaję bakterie w kulkach wkładanych do filtra, jednak nic nie daje pożądanych rezultatów. Ponadto rośliny także żółkną, a potem gniją, musiałem już kilka wyrzucić :(((. Na razie rybki(młode jeszcze) mają się dobrze. Aby zapobiec żółtej katastrofie w akwarium, zacząłem podawać bakterie w kulkach, oraz zmontowałem nowe oświetlenie, dwie metrowe kolby LED aqua grow(niestety nie będzie linku, ponieważ sprzedający już tego nie ma), ale w komentarzach były same opinie typu ,,SUPER!!! roślinki szaleją". Oprócz tego zacząłem podawać nawóz micro+ intermaga zgodnie z przepisem 1, oraz podaję węgiel w płynie. Gnicie udało się przyhamować, ale nie zastopować. Nie wiem, co się dzieje, zwracam się z prośbą o pomoc w zidentyfikowaniu niedoboru, nadmiaru, czy innych czynników. 

 

Zdjęć nie mogę przesłać ze względu na za duży rozmiar pliku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moment a co jest podłożu?

Wodę mogą barwić tylko elemty aktywne chemicznie w środowisku wodnym.

Jak masz drewno torf ziemię ogrodowa substrat aktywny lub barwiony żwirek piasek itp.

Wszystko to może dawać taki kolor.

 

Ile temu było założone akwarium?

Jaką jest obsada?

 

 

Ps rośliny często gniją w nowym zbiorniku. To naturalny proces adaptacji potem odbijają z korzenia lub bulwy. Więc nie zawsze się to wywala odrazu.

 

Ps dwa ładowanie bakterii nitryfikacyjnych na kolor wody nie zadziała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana koloru wody - jej żółknięcie - to proces naturalny. Zmianę koloru wody powodują garbniki roślinne uwalniane przez drewno, korzenie, obumierające rośliny, To nic złego.

 

Jeśli chcesz usunąć żółte zabarwienie wody, to użyj do filtracji węgla aktywnego. JBL ma takie wkłady.

Tygodniowe podmiany wody również pomaagają.

 

Osobiście dodaję do wody liście Ketapangu, które wydzielają garbniki do wody i lekko ją zabarwiają. Niektórzy idą dalej i dodają szyszki olchy, kgtóre naprawdę robią czarną robotę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...