Skocz do zawartości

Zimna Azja


Krzysiek94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jestem w trakcie remontu pokoju dziennego w którym planuje umieszczenie średniej wielkości akwarium (wymiar dostosuje do wybranej obsady) max 80cm długości. Parametry kranówki pH 7,81 twardość 115mg/l CaCO3 tyle udało mi się znaleźć na stronie wodociągów. Parametry nie są problemem ponieważ w razie potrzeby jestem gotów na zakup filtra RO. Wystrój będzie się opierał na otoczakach. Zamierzam odwzorować w miarę możliwości brzeg, bądź przekrój strumienia. Chciałbym pójść tak jak w tytule w zimne wody Azji, a dokładnie zależy mi na konkretnym gatunku ryby Badis Bengalski (Dario Dario). Myślałem nad taką obsadą:
Badis Bengalski (Dario Dario) 2+4
Sum Kotwicowy (Hara Jerdoni) 4szt
Kardynałek Chiński (Tanichthys albonubes) 10szt lub Danio Perłowy (Danio Margaritatus) 10szt
Krewetka RC 6szt (Jako urozmaicenie diety dla Badisów)
Szukam jeszcze jakiejś rybki która będzie skłaniać Kardynałki do pływania w ławicy jednocześnie nie zagrażając innym rybą.
Mam dziurę w głowie jeśli chodzi o florę tego akwarium przeglądam najróżniejsze gatunki i nie umiem nic ułożyć żeby miało to ręce i nogi i tworzyło w miarę spójną całość.
Dodatkowo akwarium bd w pomieszczeniu klimatyzowanym, dodatkowo kombinuję nad jakimś systemem chłodzącym do akwarium, aby utrzymać temperaturę na poziomie 20-22*C przez cały rok.

Czy taka obsada ma sens? 
Jaki gatunek dołożyć aby dopełnić obsadę?
Jakiej wielkości akwarium zakupić aby wszystkie rybki czuły się dobrze?
Jakie rośliny włożyć do tego akwarium aby wyglądało to jak najbardziej naturalnie?
 

Dziękuje za wszelkie podpowiedzi i konstruktywną krytykę.

Pozdrawiam Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...