Jump to content

czarna brzanka sumatrzanska?

skalar1990
 Share

Recommended Posts

Witam, mialem kiedys brzanki tylko w czarnym, mieniacym sie kolorze, zastanawia mnie fakt czy sa to brzanki sumatrzanskie, ktora zazwyczaj sa pomaranczowo-czarne. Trzymalem z nimi skalary a powszechnie wiadomo ze nie powino sie tych 2 gat trzymac razem, tamte ryby nie szkodzily skalarom. Wiec juz sam nie wiem czy jakbym te pomaranczowo-czarne brzanki polaczyl ze skalarami to byloby tak ze nie gryzlyby sie? Zastanawia mnie to, poniewaz w sklepach czesto sa te czarne brzanki a nigdy nie pisze jaka jest ich nazwa,natomiast typowe brzany sumatrzanskie sa od razu rozpoznawalne.

Jeżeli dasz mszystych odpowiednią ilość to zapewnisz im zajęcie się sobą. Jak masz miejsce w akwarium to stadko ok. 7-10 sztuk będzie śmigało dosłownie wszędzie. Zajrzą w każdy zakątek akwarium i codziennie mają nowe pomysły w zachowaniu.

Pozdr. Yakasu

To są te same brzanki tyle ze inna odmiena kolorystyczna, zaś brzanki w paski są troche bardziej agresywne. (Tak czytałem)

Właśnie że nie ta sama brzanka,nie znam dokładnie historii brzanki purpurowej,ale na pewno to nie jest ten sam gatunek co brzanka sumatrzańska,natomiast brzanka mszysta to tak naprawdę gatunek brzanki sumatrzańskiej tylko inna barwna odmiana tej ryby.

Share

• Create New...