Skocz do zawartości

Juwel vision 260l zestaw


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

planuję kupno akwaria Juwel Vision 260 LED. Czy ktoś na forum posiada takie?  Słyszałem dużo opinii negatywnych jak i pozytywnych i sam już jestem skołowany. Nie wiem jak to jest z profilowanym przodem ale żona się uparła, że takie jest super. Wiem ,że napewno filtr  w zestawie będzie za słaby ale zastanawiam się czy chociaż na początek bez rybek wystarczy tak na miesiąc rozruchu. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam juwel rio 180 więc jest to bardzo podobna wersja akwarium.

Oświetlenie daje rade z dość dużą ilością roślin , ładna wytrzymała szafka, oryginalny filtr wewnętrzny wywaliłem i wstawiłem zewnętrzny kubełek bo mimo dobrych opini tego filtra zajmuje dużo miejsca w akwarium i często trzeba go czyścić + płacić za wkłady gąbkowe które nie są tanie ( chyba że znajdziesz zamienniki to jeszcze ok ).

Co do profilu samego szkła to kwestia gustu i tyle , ja wole proste i takie mam.

Ja osobiście nie kupiłbym takiego zestawu z jednego powodu - nie chciałbym płacić za filtr którego nie bede używał zwłaszcza że ta wersja filtra troche kosztuje,  wolałbym kupić jakiś zestaw bez filtra i dokupiłbym kubełek.

Ja kupiłem ten zestaw rio bo był używany za dobrą cene, wywaliłem filtr i wstawiłem kubełek fluvala

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ADvaNCedPLayER napisał:

oryginalny filtr wewnętrzny wywaliłem i wstawiłem zewnętrzny kubełek bo mimo dobrych opini tego filtra zajmuje dużo miejsca w akwarium i często trzeba go czyścić + płacić za wkłady gąbkowe które nie są tanie ( chyba że znajdziesz zamienniki to jeszcze ok ).

 

 

czyli tylko ze względu na miejsce wywaliłeś filtr? Ciężko było go usunąć? Zastanawiam się czy na początek ten filtr wystarczy a z czasem zamienić go na kubełkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce i koszty eksploatacji. Z jego opini to całkiem niezły filtr aczkolwiek ja nie jestem fanem filtrów wewnętrznych bo przy czyszczeniu syf wypada do wody , trzeba częściej je czyścić + wkłady są drogie nie mówiąc o oryginałach ( zestaw kosztuje jakieś 50zł ). W środku tego filtra znajduje się też grzałka wiec cały zestaw to jeden wielki klocek który zajmuje troche miejsca. Roboty na 20 minut odklejenie tego. Całość jest przyklejona silikonem w kilku miejscach i bez noża do tapet sie nie obejdzie , w necie na youtube widziałem gdzieś jak koleś to robił. Ja wyciągałem na maxa nożyk i delikatnie wkładałem go między szkło a obudowe , pomału ruszałem aż odcinałem.

Jak chcesz później wymieniac go na kubeł to nie bierz tego zestawu tylko lepiej kup sobie inne akwa z dobrą pokrywą ledową i szafką i do tego dobierz sobie kubełek , wyjdzie tyle samo i zaoszczedzisz na filtrze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha rozumiem. Ogólnie to zależy mi na kształcie tego zbiornika i samej szafki. Podoba mi się jak to wszystko połączyli. Żonie się to też podoba dlatego raczej chciałbym kupić tego Juwela Visiona. Byłem dzisiaj w akwarystycznym no i super to wszystko się komponuje oprócz naturalnie obudowy na filtr dlatego planuję demontaż tego . Aha no i kupiłbym tego Juwela z szafką bez tego filtra z obudową ale nie da rady. Realizują tylko sprzedaż w komplecie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście wolałbym kupić osobno szafke , szkło, oświetlenie, grzałke i filtr i wyszło by taniej i lepiej.

Poszukaj i pokombinuj , masz sporo ofert profilowanych baniaków + poczytaj o jakiś pokrywach na ledach i filtrach. No chyba że masz sporo kasy to kupuj gotowca i sprzedaj ten filtr po usunięciu.

Tylko zanim bedziesz działał dalej to serio poczytaj o akwarystyce - dużo zaoszczedzisz kasy i nerwów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...