Skocz do zawartości

Ryby padają jedna po drugiej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kiedyś miałem już akwarium 70l gdy byłem młodszy, gdzie nie interesowałem się szczególnie co i jak ale teraz postanowiłem wziąć się na poważnie i założyć akwarium 200l. Zakupiłem zbiornik, wyłożyłem podłoże do roślin, żwirek, korzeń i parę kamieni (wszystko zakupione w sklepie akwarystycznym). Następnego dnia udałem się znowu do akwarystycznego i kupiłem 8 sporych roślinek. Zostawiłem akwarium na 2 tygodnie z włączonym filtrem z fizeliną aby odfiltrować wszystkie nieczystości. Dzień przed wpuszczeniem rybek włączyłem filtr z gąbką i wkładem, który uzupełniłem granulatem Matrix. Wpuściłem 10 neonków, 3 małe skalary, 2 mieczyki, 5 glonojadów i 4 gupiki na początek. Filtr chodzi bez przerwy a grzałka utrzymuje ok 25-26 stopni. Po tym wszystkim tydzień nie było problemu aż jak pojechałem na weekend z domu. Po powrocie skalar pływał brzuchem do góry obgryziony już i 1 neonek. Następnego dnia padły 2 kolejne neonki i mieczyk. Dzisiaj znowu padł 1 glonojad. Mam wrażenie, że gupiki albo drugi mieczyk będzie kolejny bo już wyglądają słabo. Nie wiem co zrobić. Kupiłem żywy pokarm dla rybek aby urozmaicić im dietę. Testy wody były robione przed wpuszczeniem ryb i wczoraj drugi raz. KH i GH są ok. PH wyszło na poziomie 7,5. Najgorsze, że najczęściej nie widać czy coś jest nie tak, ryby są żywe, jedzą a za 15 minut może już nie żyć.

 

Zdjęcie akwarium (glony już zginęły):

IMG_20200527_151039 (1)-min.jpg

Edytowane przez wojtaszek171
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok temu byłem w podobnej sytuacji kiedy postanowiłem zacząć ponowną przygode z akwarystyką i też wybrałem 200 litrów. Tym razem postanowiłem czytać  , czytać i jeszcze raz czytać żeby nie robić ponownie błędów jak kiedyś. Nie chce cie opierdzielać ale na bank źle zrobiłes że filtr nie chodził cały czas , ja od zalania wody dodawałem bakterie aby stworzyć flore w baniaku, po 2-3 tygodniach jak spadły mi poziomy amoniaku i azotu wpusciłem kilka rybek a ty wpuściłeś całą armie. Koniecznie kup KROPELKOWE testy wody i sprawdz poziom amoniaku , azotu , zrób podmiane wody 40-50% , masz zrobione jakieś napowitrzanie wody ? Nie mówie o kostce tylko o fali wody na powierzchni. I tak od razu ci powiem żebyś zainwestował w filtr zewnętrzny , do 200 litrów nie obejdzie sie i prędzej czy później wywalisz wewnętrzny filtr bo cie szlag będzie trafiał z ilością syfu i czyszczenia.

Swoją drogą akwarium ładne tylko start kiepski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...