Skocz do zawartości

[624l]Roślinna szklanka-nowy projekt w nowym domu.


cob_ra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ponownie,
Po kilku zbiornikach, które gdzieś w dziale były: 160l, 450l, zmianach jakie się dokonały tzn budowa domu i przeprowadzka zaczynamy powoli wracać do szkiełek z wodą.

Przy budowie domu zrobione gniazdo zasilania na oddzielnym obwodzie, podejście pod kanalizację, wyjście wody. 

Po wprowadzeniu jakieś 2 lata później odebrałem od kolegi pospawany stelaż pod szafkę na nowy zbiornik.

Stelaż ma wymiary 205x65x55h. z profila 50x50x4mm. 

lM5dqyW.jpg


Podejście wody i kanalizacji
lWQ435R.jpg


W grudniu ubiegłego roku zamówiłem formatki na zabudowę stelaża. 



1653088752_akwariumrzut.thumb.jpg.b43d27a54914cffdc28c2a98f0db8ad0.jpg
IMG_20191129_095200.jpgIMG_20191129_220523.jpg


Również w grudniu zamówiony został zbiornik u Przemka ze Szczecina. Jako, że na czasie mi nie zależało, zbiornik finalnie dotarł w maju tego roku. 
Z339UAZ.jpg
MzSiQQF.jpg
XQNWt2b.jpg

Temat powoli będę uzupełniał. Budowa niby zakończona 2 lata temu, jednak prace z roślinami w ogródku, powiększenie rodziny do parki dzieci i inne obowiązki powodowały i będą powodować, że cały temat zanim będzie zwieńczony zalaniem zbiornika pociągnie jeszcze tygodnie lub miesiące. Niestety tak to już jest. Ale są różne priorytety i wydatki. 

 

 

Edytowane przez cob_ra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A więc troszkę się ruszyło w temacie. Wpadł nowy Aquael 1400, unimax 250, ponownie złożone zaworki z filtrem narurowym jako reaktor CO2 i wpięte do kanalizy, czekam na wężyk pod wpięcie się do wody. 

Wpisałem również lampę UV, czy będzie używana zobaczymy, nie jestem jej zwolennikiem, ale parę razy w poprzednim baniaku się przydała.

Zostało oświetlenie, chyba zostanę przy 6xt5 80w. Mam wszystko i brakuje kilku świetlówek bo mam osprzęt z poprzedniego akwarium. 

Planowałem belkę LED, ale same graty to parę ładnych złotówek i średnio mi pasuje wydać, do tego na pewno pojawi się problem ze szczelnością belki jak będzie pod pokrywą, z T5
mam dobre wspomnienia.
Kc3wave.jpg

.u7WSA98.jpg
Bd8EE7r.jpg
vc9xxV0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, stelaż 700, płyty 900. Z tym, że stelaż robił znajomy w firmie co zajmują się produkcją urządzeń i maszyn rolniczych 3 lata temu, płyty wymierzał i zamawiał drugi znajomy meblarz w tamtym roku, ceny mogły się zmienić do obecnej chwili. Zbiornik u Przemka 3 szyby opti, reszta zwykłe 2250+200 transport. 

Wczoraj zamówiłem trochę podłoża aktywnego do ady co mi zostało po poprzednim zbiorniku(20l)+ piasek ceramiczny 0,5-1mm czarny, podobno nadaje się dla ryb dennych. Podobał mi się bazalt, ale za ostry jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Baniak wystartował. 

Wymiary akwarium:
208x60x50, optiwhite
Oświetlenie:
T5 80W, 2x philips 840, 2x sylvania grolux, 2x sylvania aquastar
Nawożenie:
Masterline All in Soil 1ml/30l wody dziennie, mineralizator QualDrop GH+ PLANT
CO2:
Reaktor z filtra narurowego
Podłoże: Piasek do piaskownicy 25kg, ada amazonia 2 letnia z poprzednich zbiorników 20l, Jbl aquabasic plus 10l, jbl manado 25l, piasek ceramiczny czarny 0,5-1mm 40kg.

Parametry wody
Ph 6,5
Gh 6
Kh 3
Temperatura:
24st
Filtracja
Aquael unimax 250, ultra 1400
Gatunki roślin:
Alternanthera Reineckii
Alternanthera reineckii mini 
Alternanthera rosaefolia
Ammania sp BONSAI rotala
Cuphea Anagalloidea 
Didiplis diandra
Eleocharis Parvula
Eriocaulon cinereum
Hedyotis Salzmanii
Hottonia Palustris
Limnophila aromatica mini 
Limnophila Aromatica Pachnąca
Ludwigia arcuata
Ludwigia Brevipes
Ludwigia Guinea
Ludwigia Repens Rubin RED
ludwigia sp mini red
Ludwigia sp. white
Myriophyllum sp red, wywłucznik rdzawy
Nesaea pedicellata GOLD
Pogestemon helferi
Pogostemon Erectus
Pogostemon Yatabeanus
Proserpinaca palustris  
Rotala Colorata
Rotala sp Vietnam
Rotala sp. PEARL mini PERŁOWA
Rotala Wallichii Okółkowa
 

_DSC5874.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Obecnie baniak wystartował ponownie, 4 dni temu zakończyłem zmianę podłoża oraz płyt na stelażu. 
Tak wyglądało w styczniu, 
tJHVTc1.jpg

Tak wygląda obecnie. Sporo fajnych gatunków nie utrzymało się, ale są kolejne w drodze. Mam nadzieje, ze teraz będzie tylko lepiej. 
p7pVW1E.jpg

F7Bf0xh.jpg

Już następnego dnia woda już ładnie się wyklarowała
zth2EMS.jpg

Za 2-3 tygodnie zacznę nawozić nawozem APT

73IZwfr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już restart? Szybko, ale ładnie wygląda.

 

Przejrzałem temat od początku. Ten stelaż jest pancerny. Wytrzyma co najmniej pięciokrotnie większe obciążenie. Moje akwarium (160x50x62) niewiele mniejsze niż twoje stoi na szafce robionej na zamówienie. W piwnicy mauzer z wodą RO o pojemności 600-700 litrów stoi na zwykłej palecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Super akwarium. Mi się bardzo podoba. Jak dorosnę to sprawie sobie takie. Nurtuje mnie jedynie jedno pytanie. Jakie gatunki ryb tam hodujesz? Parę się załapało na fotografiach i wydaje mi się że molinezje. Czy moje oko dobrze mi podpowiada czy mnie zawiodło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to z obsadą konkretną mi się nie śpieszy, czekam i mam nadzieje, że niedługo przywiezie mi Przemek kolejny baniak dla BW, jak będzie możliwość wyjazd do łodzi na giełdę dopiero zakupię obsadę.

Przez pewien czas miałem problem z glonami, taka zielona wata, glut itp. Molinezje ładnie pozjadały resztki. Zostało 10 kosiarek i 8 otosków. To na razie tyle ryb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

 W zasadzie jak każda roślina potrzebuje papu, ale lubi dużo co2 i oczywiście światełko mocniejsze wskazane. Z jednej gałązki w ciągu paru tygodni mam już małą kępkę. Ale uważam, że jest w miarę łatwa do prowadzenia-bym powiedział jak zwykła. Ale cena jest na niezłym poziomie. 

W planach mam jeszcze zakupić Syngonanthus Caulescens, Xyris Sp. Red, Syngonanthus Variegated. 

Mam jeszcze floridę, ale drugie podejście na razie jest średnie. I jak pogoda się pojawi i będzie na stanie w GreenAqua Chai również drugi raz podejdę to tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...