Skocz do zawartości

chory bojownik POMOCY!!!


jakuboojakub
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój bojownik dziwnie się zachowuje , jest mało energiczny. szybko się porusza gdy dostaje pokarm.

Często stoi w miejscu (czasem oparty o szkło lub pod filtrem lub grzałką) 

chciałem zobaczyć czy zareaguje na innego bojownika i przystawiłem lusterko. niestety brak reakcji.

co mam robić?

p.s.

akwarium ma 20L , grzałkę (25*C) ,filtr ,pokrywę ,roślinki i światło

97118022_596013861014461_846358644667711488_n.jpg

97325377_243862576924226_1851629442904883200_n.jpg

97942061_1562761347224740_7810744567212277760_n.jpg

98212811_736248690515504_5459347614438785024_n.jpg

Edytowane przez jakuboojakub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś temperaturę do 26-27 stopni. Od jak dawna tak się zachowuje? Jak długo go masz? Zmniejsz bąbelki z filtra, bojowniki lubią spokojną wodę. Poza tym akwarium wygląda na świeżo założone. Dojrzewało ono w ogóle? 

Edytowane przez Dzierzka666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podniosę  temperaturę 

   bojownik zachowuje się tak od jakiegoś tygodnia(wcześniej było wszystko w porządku).

mam go już 5 miesięcy. teraz woda jest spokojna lecz filtrowana. akwarium dojrzewało 1 miesiąc przed kupieniem bojownika. bojownik siedzi w nim już 5 miesięcy. wodę podmieniam 1 raz na 2tyg.  (nalewam wody z kranu do miski i czekam 24godziny przed wlaniem do akwarium) dodaję też uzdatniacz wody esklarin firmy tropical.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze w tym przypadku, nie wiem, co mogło się stać Twojemu bojownikowi. Pasożyty? Być może nastąpiło jakieś pogorszenie jakości wody wodociągowej i stąd problemy? 

 

Mocz mu jedzenie w witaminach, naprawdę nie wiem, co można jeszcze poradzić. Spróbuj może dosadzić więcej roślinek, trochę biednie wygląda...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej powinieneś, jeśli nie masz. Twardość, odczyn, zasadowość. Do tego kup testy na poziom związków amonowych, azotanów i azotynów. Skoro dodajesz uzdatniacz, to w sumie nie o wodę wodociągową powinno chodzić...

 

Jaki masz filtr?  I zrób zdjęcie całego akwarium. Mam wrażenie, że coś złego dzieje się w zbiorniku, skoro nie wygląda na zarośnięty....ta woda jest taka mętna ciągle czy to jakiś efekt fotograficzny? I dokup rybie jakieś roślinki pływające. Bojowniki lubią cień. 

 

Podajesz mu pokarm mięsny? Rozwielitka, artemia, ochotka? Bardzo mało napisałeś o nim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoże koszmar... 

Brak roślin. bojowniki lubią zarośnięte zbiorniki. Na tych kamulcach nic nie urośnie.

 

W dniu 15.05.2020 o 10:56, Dzierzka666 napisał:

Podnieś temperaturę do 26-27 stopni.

Nawet 30 C. Możliwe, że ma przeziębiony labirynt. Te 25 C to tyle tylko żeby nie zamarzł. Ta grzałka nie ma regulacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jakuboojakub napisał:

czyli mam dokupić więcej roślin i grzałkę z regulacją?

Trzeba podnieść temperaturę. Jeśli ta grzałka tego nie potrafi to powinieneś kupić inną, oczywiście z regulacją.

 

Jeden dwa gatunki szybko-rosnących roślin: Ludwigia, Limnophila sessiliflora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DavyJones napisał:

Trzeba podnieść temperaturę. Jeśli ta grzałka tego nie potrafi to powinieneś kupić inną, oczywiście z regulacją.

 

Jeden dwa gatunki szybko-rosnących roślin: Ludwigia, Limnophila sessiliflora.

dobra ,już mam grzałkę od ojca ze starego akwarium. temperatura teraz to 28.5*C 

pozostaje kupić roślinki i jakieś testy wody ,zobaczymy co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...