Skocz do zawartości

Hemoglobina w proszku


Samael266
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W wykopaliskach akwarystycznych w piwnicy u dziadków. Poza masa sprzętu który jest z poprzedniej epoki głośny prądożerny i wielki trafiłem na parę fajnych cudów. 

 

Najbardziej mnie zaintrygował pojemnik z karmami i nawozami z tamtych lat.

A tu takie cudo jak hemoglobina w proszku. Jak to miało działać nie mam pojęcia i chętnie się dowiem.

 

Osobiście bym się bał testować z opakowania 1988r. 

Oraz mega syfu w wodzie.

Hemoglobina z tego co pamiętam pod wpływem światła i enzymów rozpada się do bilirubiny oraz azotu wodoru i CO2.

Bilirubina rozpada się bardzo szybko pod wpływem światła i temperatury powyżej 20 stopni.  Rozpadnie uwalniać azot co2 i w diabły wodoru oraz śladowe ilości żelaza oraz dając żółto zielony odcień wody jak u człowieka przy żółtace.

Wolny wodór mnie nie przeraża bo ma wysokie pH. Ale armia wolnego azotu w każdej formie juz tak.

 

Jak ktoś ma wiedzę proszę się podzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Dzierzka666 napisał:

Po wpisaniu w wujka gooogle hasła "hemoglobina w proszku dla ryb" wyskoczyła mi informacja, że jest to zanęta dla ryb. Więc to raczej nie do akwarium, a dla wędkarzy. 

Możesz mieć rację że to będzie wabik wędkarski.

 

Chodź z drugiej strony raczej myślę że to raczej do akwarium pakowane było. Obok śladowe ilości kwasu solnego i nadmanganian potasu oraz sól magnezowa raczej mnie kieruje w te stronę. Kiedyś człowiek miał wiedzę teraz tylko internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale skoro sam doczytałeś, że rozpada się w temperaturze powyżej 20 stopni i wydziela trujące związki, to raczej nie nadawało się do karmienia ryb akwariowych - chyba, że Twój dziadek/ojciec/matka hodował(a) ryby krajowe. Zawsze możesz zapytać swojego rodzica, może zna przeznaczenie tej hemoglobiny. 

Edytowane przez Dzierzka666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...