Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie skalarów


Pitrr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 345
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To nie okrzemki? 

Zauważyłam, że na szybach masz to samo, co ja :) 

 

Chwila - masz Aquael Pat mini w akwarium 60 litrów ??? 

 

P.S.: Oki, w sumie dwa filtry powinny załatwić sprawę. Ten drugi musi chyba na razie dojrzeć. 

Edytowane przez Dzierzka666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Dzierzka666 napisał:

To nie okrzemki? 

Zauważyłam, że na szybach masz to samo, co ja :) 

 

Chwila - masz Aquael Pat mini w akwarium 60 litrów ??? 

 

P.S.: Oki, w sumie dwa filtry powinny załatwić sprawę. Ten drugi musi chyba na razie dojrzeć. 

Wydaje mi się że są wyczytałem że są spowodowane zasłabym filtrem lub niedojrzałym zbiornikiem

 

Woda w tamtym zbiorniku była przelana z mojej 200 więc jest dojrzała do 200 podawałem bakterie 

 

Dokupiłem te 2 gąbeczki i mam nadzieje ze usuną glona 

 

W 200 mam unimax 150/250 oraz turbo 2000 i też mam jakieś glony

Edytowane przez Pitrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Dzierzka666 napisał:

Skoro tam są tylko neonki, na Twoim miejscu pokusiłabym się o jakiś trawniczek z przodu...coś z gatunku elocharis albo różne gatunki mchu...do tego parę żabienic i powinno być dobrze. 

Jakąś niską trawę kupiłem tam tylko nie rośnie.

 

Mam zamiar zakupić zestaw CO2 do 200 co musi zawierac takowy zestaw?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Dzierzka666 napisał:

Jak nie rośnie, to nie do mnie pytanie :) pewnie nieodpowiednie oświetlenie albo brak nawozów. Poczekaj na Davy Jones - on się zna na tych rzeczach lepiej niż ja. 

Swiatło mam polecił i zakupiłem nawozy pisał że się nadają niewiem dlaczego nie rośnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pitrr napisał:

Swiatło mam polecił i zakupiłem nawozy pisał że się nadają niewiem dlaczego nie rośnie

 

Albo za wcześnie na ocenę sytuacji, albo źle dozujesz nawozy.  Ludzie często piszą, że na efekty nawożenia czekają tygodniami - u mnie rośliny reagują w ciągu kilku dni. 

Edytowane przez Dzierzka666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Pitrr napisał:

a co Pani podaje?

 

 

Nawozy z serii Planta Gainer firmy Aqua Art. Tylko węgiel w płynie zmieniłam na inny, bo ten z AA to najwyraźniej o wiadomą rzecz rozbić. Po pierwszym podaniu widać efekt. Nie wiem, może chodzi o to, że podaję dużo potasu jak na liczbę posiadanych roślin - a potas odpowiada za zdolność roślin do wchłaniania substancji odżywczych. 

 

Skoro to DOC, to chyba w grę wchodzi tylko oczyszczanie ręczne.  

16 godzin temu, Pitrr napisał:

 

Co zrobić by rośliny w 200 rosły bo narazie stoją w miejscu mam jazyniowke różowa wyczytałem że jest roślinną zamienić ja z ta day-lite?

 

Świetlówka różowa jest jak najbardziej na miejscu. Możliwe jednak, że brakuje u Ciebie niebieskiego widma. Z opisu wiem, że czerwone widmo służy wzrostowi poprzecznemu roślin, niebieskie - wzdłużnemu. Domyślam się że niebieskie widmo wspomaga wzrost na wysokość, a czerwone na szerokość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dzierzka666 napisał:

 

Nawozy z serii Planta Gainer firmy Aqua Art. Tylko węgiel w płynie zmieniłam na inny, bo ten z AA to najwyraźniej o wiadomą rzecz rozbić. Po pierwszym podaniu widać efekt. Nie wiem, może chodzi o to, że podaję dużo potasu jak na liczbę posiadanych roślin - a potas odpowiada za zdolność roślin do wchłaniania substancji odżywczych. 

 

Skoro to DOC, to chyba w grę wchodzi tylko oczyszczanie ręczne.  

 

Świetlówka różowa jest jak najbardziej na miejscu. Możliwe jednak, że brakuje u Ciebie niebieskiego widma. Z opisu wiem, że czerwone widmo służy wzrostowi poprzecznemu roślin, niebieskie - wzdłużnemu. Domyślam się że niebieskie widmo wspomaga wzrost na wysokość, a czerwone na szerokość. 

Obecnie mam różową swieltówkę żółtą oraz biały led , a skąd to widmo brać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Pitrr napisał:

Obecnie mam różową swieltówkę żółtą oraz biały led , a skąd to widmo brać?

 

Teoretycznie dzienna powinna to widmo w sobie mieć. Wolałabym się nie wypowiadać na temat oświetlenia, ponieważ tak naprawdę mało o tym wiem. Teraz się wymądrzam, ale w moim poprzednim akwarium miałam tylko różową świetlówkę i wszystkie rośliny bardzo ładnie rosły. W obecnym mam różową, białą i niebieską - i jak widzisz, cały czas mam problemy z roślinami. Tak więc to tylko teoria. Z niebieskiej nie chcę zrezygnować, ponieważ bardzo ładnie wybarwia akwarium. Chociaż chyba faktycznie czas ją wymienić, bo aktualnie świeci bardziej na biało niż na niebiesko :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...