Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie skalarów


Pitrr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Pitrr napisał:

Przyklejenie na boki pokrywy czy jak?

Nie. Są takie metalowe uchwyty. kosztują grosze. Jak w sklepie akwarystycznym powiesz o co chodzi to Ci to znajdą.

Coś takiego: https://www.plantica.pl/akwarystyka-slodkowodna/oswietlenie-akwarium/czesci-i-akcesoria/uchwyty-do-swietlowki-t8-26mm-2szt.html

Skręca się je razem i wychodzi takie powiedzmy H. Mocujesz to na świetlówce która masz już zainstalowaną i podłączasz do tego moduł LED. Tylko musisz wiedzieć czy LED ma grubość T5, czy T8. Jeśli grubość T5 to musisz kupić uchwyty 2xT5 i 2xT8. Jeśli LED ma grubość T8 to musisz kupić uchwyt 4xT8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 345
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

21 minut temu, Pitrr napisał:

a to jest napisane na świetlówce?

Nie jest napisane. To musi wiedzieć sklep. Tylko dobrze zadaj pytanie, bo pomyślą, że chcesz LEDami zastąpić świetlówki 18W.

 

Wydaje mi się, że to ma grubość T8: https://www.plantica.pl/akwarystyka-slodkowodna/oswietlenie-akwarium/belki-lampy/lampy-led/diversa-1/diversa-led-expert-oswietlenie-do-akwarium-10w.html

 

Jeszcze jedno. Twoje świetlówki nie mają odbłyśników. Połowa światła świeci Ci w pokrywę, zamiast do wody.

Musisz mieć coś takiego: https://www.plantica.pl/akwarystyka-slodkowodna/oswietlenie-akwarium/odblysniki-do-akwarium/odblysnik-t8-uchwyty-18w-55cm.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Pitrr napisał:

a to ma 10w to duzo chyba nie da

 

W świetlówkach i lampach LED (większość) moc jest związana z długością.

LED mają wydajność większą 2-2,5 razy niż świetlówka tej samej mocy. Więc ten moduł LED można porównać ze świetlówką 18-24W. 

 

Jeśli dołożysz ten moduł LED (albo mocniejszy, czyli dłuższy, jeśli zmieści Ci się w pokrywie) i odbłyśniki do tych świetlówek 18W, to sytuacja znacznie się poprawi. Rośliny zaczną lepiej rosnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Pitrr napisał:

a ten węgiel organiczny starczy czy powinienem coś jeszcze podawać?

 

Jak będą rośliny to możesz podawać ten węgiel. Teraz nie  ma sensu.

 

Czyli podsumowując:

  1. kupić odbłyśniki T8, 18W szt 2.
  2. kupić moduł LED + uchwyty żeby zamocować go do świetlówki która masz w obudowie.
  3. Kupić rośliny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Pitrr napisał:

a powieniem zrobić reset zbiornika i ziemie wysypać na cały bo mam tylko w po bokach na srodku nie ma?

 

 

Nie musisz. Możesz użyć kulek glinianych lub kapsułek nawozowych i tam gdzie żwir jest jałowy, bez podkładu, wcisnąć je w podłoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pitrr napisał:

Z tego co wyczytałem to te 2 atakujące są parka i chcą zdominować akwarium schronienie nie pomoże 

Może to być para ale mogą też to być dwie samice. Ja mam 10 skalarów w zarośniętym akwarium i jest względny spokój. Będą przeniesione do 480 l, też zarośniętego.

 

Godzinę temu, Pitrr napisał:

Prawdopodobnie jestem zmuszony oddać jednego z agresorów

To oddaj tego, który się chowa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, DavyJones napisał:

. Ja mam 10 skalarów w zarośniętym akwarium i jest względny spokój. Będą przeniesione do 480 l, też zarośniętego.

 

 

 

Ja miałem zamiar również 480 ale pojawił się problem z stelażem pod to

 

 

Podeśle Pan jakieś zdj akwarium może coś podpatrzę 

Edytowane przez Pitrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...