Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie skalarów


Pitrr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 345
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

2 godziny temu, DavyJones napisał:

Żeby zrobić porządne trwałe tarasy, to musisz zrobić je na "sztywno", tzn wykleić z czegoś, np ze szkła, pociętych dachówek; przykleić spodniej szyby.

Ale to musiało by wystwać. właściwie to glonojad czy bedzie czyms oddzielone czy nie i tak to wymiesza jak sie postara to chyba nie ma sensu nic dawac co Pan o tym mysli?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw CO2 Powinien zawierać:

  • Butla ciśnieniowa
  • reduktor z rotametrem
  • elektrozawór
  • zaworek precyzyjny
  • licznik bąbelków
  • zaworek zwrotny

Cos takiego jak na zdjęciu. Wersja z jednym zegarem będzie trochę tańsza. Na zdjęciu nie ma zaworka zwrotnego, ale można go zamontować na rurce PU.

PELEN-ZESTAW-DO-CO2-DWUTLENKU-WEGLA-KOMPLET.thumb.jpg.2b5ff08e9194f8c2eeea83e09f7056ec.jpg

 

Teraz w zależności od tego jak chcesz podawać CO2 do zbiornika, potrzebujesz szklany dyfuzor ze spiekiem albo reaktor. W zbiornikach 200+ lepiej użyć reaktora.  Polecam Sera Reactor, mam i spisuje się doskonale - instaluje się go na wężu OUT od filtra.

 

Dobrze jest też mieć szklany indykator CO2, żeby miec informację o poziomie CO2 w zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka cena takiego zestawu? kupuje w zestawie czy wszystko odzielnie?

Jeszcze jedno co do filtracji obecnie w zbiorniku działaja 2 filtry + jeden prefiltr 

Jeden wewnętrzny turbo 2000 z ceramiką a drugi JBL i do niego prefiltr w filrze zeolit zeramika biolulki i takie cos image.png.5df9315258fd7d9ce22c061787ce2938.png

Wewnetrzny ma 2000tyś l/h a wewnetrzny 1000 

Mam jeszcze w szafie unimax 250 podłączyć go do tego zbiornika? czy te 2 filtry wystarczą? jeśli tak czym wypełnić tego unimaxa

Ewentualnie co zmienic w kuble JBL?

Wiru obecnie nie mam tylko nad wylotami z filtra lekka fala ale to normalne chyba. Wydaje mi sie że dodatkowy kubeł wypełniony nawet samą ceramiką nic nie pogorszy

 

Edytowane przez Pitrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DavyJones napisał:

Za mniej więcej 400 zł kupisz zestaw CO2.

 

Filtracji nigdy dość. Jaki to jest JBL?

Jbl 302 jak filtr wewnętrzny jest oddalony na Maxa to robi wysoką falę taka około 1-2cm I po jakiś liściach które są wolne że strasznie szybko lecą skręcić go? Co włożyć e tego unimax

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie zrobie tak że bedzie narurowy + ten hw302

Co Pan o tym mysli? w narurowym było by 

1 gąbka+wata

Ceramika 

Ceramika

Ceramika prawdopodobnie

A jeszcze jedno ile wody podmieniać ? 100litrów na 2 tyg starczy czy więcej?

 

 

Edytowane przez Pitrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DavyJones napisał:

Bulw i cebul nie zakopuje się w całości w podłożu.

 

To jak to zrobić żeby puściła?

położyć ją tylko na podłożu i tyle? image.png.d80b01aa1af0fdaad9dae87f11e2e90d.pngWygląda ona tak położyłem ją na korzeniu narazie jak puści liście co dalej z nią zrobić?

drugi wygląda tak image.png.0f7a2cc44e13ad1befe8952a35496dc0.png

Edytowane przez Pitrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...