Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie skalarów


Pitrr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a jakie dać do 375? nie będzie to jakoś bardzo roślinne znaczy nie będzie cięzkich roślin tylko lotosy kryptokoryny i takie

 

 

Jak jakieś Pan zna które dobrze działa to proszę  link a ten sinkor będzie dobry do tego akwraium? przykleił bym go do pokrywy

 

 

 

Oswietlenie z mojego planu narazie jest taki 

2 jarzeniówki ( nie wiem jakie albo 100cm albo 120cm)

13tyś lumenów z Ledów Myśli Pan że podoła na podstawowe rośliny?

Będzie około 100W

 

 

a kulki gt gdzie kupić by były najlepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 345
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 9.11.2020 o 20:03, Pitrr napisał:

Oswietlenie z mojego planu narazie jest taki 

2 jarzeniówki ( nie wiem jakie albo 100cm albo 120cm)

13tyś lumenów z Ledów Myśli Pan że podoła na podstawowe rośliny?

Myślę, że da radę. 

Rośliny: Echinodorus Ozellt, Ludwigia Repens, Ludwigia Pallustris, Rogatek, nie sprawiają problemów i zadowolą się prawie każdym światłem.

 

W dniu 9.11.2020 o 20:03, Pitrr napisał:

a kulki gt gdzie kupić by były najlepsze?

Jeśli dajesz na dno ziemię to nie potrzebujesz kulek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiar mam taki 1cm ziemi uniwersalnej i w to upchać Kulgki GT na to siatka budowlana na to żwir o gran 2,8 około 4cm i na to żwir 2.4/2.2 około 2cm 

 

Chyba że lepiej nie mieszać żwirów bo podczas odmulania podłoża one i tak sie wymieszają 6cm  żwiru o gran 2.8 będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2020 o 19:19, Pitrr napisał:

Kupiłeś najgorsze podłoże z możliwych - BAZALT, zamiast dorzucić kilka złotych i kupić Manado, na którym rosną rośliny i nawet ryby denne da się utrzymać.

 

13 godzin temu, Pitrr napisał:

A jeszcze jedno jutro prawdopodobnie zalewam zbiornik ryby odrazu moge wpusic czy czekac iles czasu?

 

Powinieneś wpuścić ryby gdy zbiornik dojrzeje. Powszechnie uważa się, że okres dwóch tygodni od założenia jest wystarczający. Z doświadczenia wiem, że to pobożne życzenie. Ja do swojego 496 l skalary wpuściłem po chyba dwóch miesiącach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plaża jak w Międzyzdrojach. :)

 

Żabienica amazońska osiąga znaczne rozmiary ale 50+ nie będzie  miała.

 

Bardzo duże rozmiary a zarazem bezproblemową w uprawie jest Żabienica blehera. 

Znacznie mniejsze liście ma Ludwigia. Moja ma już 70 cm długości i wykłada się na tafli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DavyJones napisał:

Plaża jak w Międzyzdrojach. :)

 

Żabienica amazońska osiąga znaczne rozmiary ale 50+ nie będzie  miała.

 

Bardzo duże rozmiary a zarazem bezproblemową w uprawie jest Żabienica blehera. 

Znacznie mniejsze liście ma Ludwigia. Moja ma już 70 cm długości i wykłada się na tafli. 

Mi chodzi właśnie o taka co ma duże liście jak lotos czy kryptokoryna ta belhera jaką dużą rośline? Te 2 co wysłałem wyżej nadają się czy da ciężkie w uprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2020 o 18:42, ahr napisał:

Żeby nie te kamienie to mogło by być nieźle. Jak zaczynają porastać zielonym glonem nie są już takie ładne, ale najgorsze, że raczej zatwardzają wodę. Czy te ryby tak cały czas chowają się w najciemniejszym miejscu akwarium?

Nie to zdjecie zostało wykonane 10min po wpuszczeniu ryb. teraz pływają po całym akwarium (obecnie nie ponieważ mam 2 tarła) co zrobić by ikra przeżyła?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryski wolą miękką wodę. Ten piasek też może zatwardzać wodę. Wszystko co białe może zawierać wapień. 

Kawały drewna mogę oddzielać tę plażę od reszty.

 

Od miesięcy pytasz co i jak co zrobić, ale masz gdzieś te nasze rady, bo i tak robisz po swojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...