Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie skalarów


Pitrr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem a zarazem pytanie 

Od jakiegoś miesiąca w moim akwarium dzieje się dziwna rzecz jeden z skalarów ciągle siedzi za filtrem a jak  wypłynie dwa inne go atakują , jeden jest spokojny i pływa z nim 

Skalar je normalnie podczas jedzenia reszta daje mu spokój, może mi ktoś pomóc i powiedzieć jak naprawić ,,relacje,, między nimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 345
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

5 godzin temu, DavyJones napisał:

KH = 3

PH =7.4

Filtr napowietrza równocześnie wodę i usuwa z niej CO2, co widać po w/w.

 

Rośliny nie rosną bo ich tam nie ma. Nawożenie tych kilku łodyg nie ma sensu. Powinieneś coś dosadzić. 

 

Edytowane przez Pitrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pitrr napisał:

A to tej skalar siedzi za filtrem właśnie przez rosliny?

 

Masz tylko 3 skalary, które są rybami stadnymi/ławicowymi. One żyją w grupach. Dominujące ryby żyjące w grupach "nie mają czasu" skoncentrować się tylko na jednym osobniku, ponieważ ryb jest dużo i co chwile jakaś przepływa, rozprasza uwagę tych dominujących. Potencjalny obiekt do prześladowań ciągle się zmienia. Zrobienie kryjówek w postaci kilku gęstych kęp roślin, postawienie korzenia/drewna na sztorc, może pomóc temu prześladowanemu. Ryb więcej odradzam kupować.

 

1 godzinę temu, Pitrr napisał:

A poleci mi Pan jakieś rośliny co ładnie wyglądają ktoś na szybko i zapełnia trochę akwarium?

 

Świetlówki masz prawdopodobnie T8, podejrzewam. Tego światła  nie masz za dużo. Ja bym dosadził Nurzańce (Vallisneria). Dość szybko rosną, są niewymagające i ryby lubią się w nich chować. Jest też łatwo dostępna w sklepach i na allegro.

 

 

Jak długo świecisz? ile godzin?

Spróbuj ustalić co to za świetlówki, jakiej mocy? Zrób zdjęcie pokrywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Pitrr napisał:

A jak powinien być ustawiony wylot wody z filtrów?

 

wylot powinien ustawiony być tak, żeby tylko nieznacznie poruszać taflą wody. Ponieważ jak jest na powierzchni pralka, wiry, fale to wybija to z wody CO2, który jest potrzebny roślinom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w planach kupić jeszcze parkę skalarów,

 

U mnie bardzo mocno rusza taflą wody ,ponieważ mam mocny filtr

 

Swiatło w akwarium mam od około 10 do 22 

Czasami włączam o 9 zależy jak wstanę

 

Zdjęcie pokrywy od strony akwarium czy zewnętrznej?

Edytowane przez Pitrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, DavyJones napisał:

Najpierw kup rośliny. Zakup ryb odłóż na potem.

 

Wiem, obecnie nawet nie mam gdzie kupić ryb przez obecną sytuacje nie ma dostaw w sklepach zoologicznych z rybami i jak byłem był tylko jeden skalar 

 

Godzinę temu, DavyJones napisał:

Ja bym dosadził Nurzańce (Vallisneria). Dość szybko rosną, są niewymagające i ryby lubią się w nich chować. Jest też łatwo dostępna w sklepach i na allegro.

 

 

Właśnie je mam i rosną srednio w poprzednim akwarium 80l nie mogłem wyhamować ich a teraz praktycznie nie rosną 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...