Skocz do zawartości

Czego brakuje tym roślinom ?


ADvaNCedPLayER
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, DavyJones napisał:

Wiem o tej ciemnej fazie fotosyntezy. Opieram się na własnych doświadczeniach, a u moich roślin ta faza fotosyntezy nigdy nie miała miejsca. Poza tym skoro koledze rośliny rosną tylko w ciemnościach, a w świetle nie - należy znaleźć jakieś racjonalne wyjaśnienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , dzięki za obszerną wiadomość. Podwoje mikro i makro i zobacze co z tego wyjdzie. Jak to jest możliwe że podmieniasz wode raz na kilka miesięcy ? Nie masz podniesionego amoniaku i azotanów ? Z tego co się orientuje przy małej ilości roślinach i rybach jesteśmy w stanie osiągnąć akwarium LT bez podmian wody , u mnie jakoś sobie tego nie wyobrażam acz kolwiek nigdy tego nie testowałem. Muszę sprawdzić wode po dwóch tygodniach :)

Na zdjęciach nie widać glonów bo foty są robione z pewnej odległości - z bliska nie wygląda to już tak różowo.

Praktycznie co drugi liści ma braki, dziury, przebarwienia. Mam troche zielenic na korzeniach i sporo syfu jako osad - wydaje mi się że musze popracować nad lepszą cyrkulacją wody bo nie wszystko leci mi do filtra. Dzisiaj wyciąłem połowe roślin które miały braki i planuje nagrać film za jakieś dwa tygodnie to porobie zbliżenia i wrzuce tutaj.

Jeszcze jedna sprawa czy można spróbować dokupić parke skalarów do mojej obsady ? Sprzedawca w sklepie powiedział że mogą mieć problem z gurami oraz jak podrosną to mogą mi zjeść neony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dzierzka666 napisał:

Wiem o tej ciemnej fazie fotosyntezy. Opieram się na własnych doświadczeniach, a u moich roślin ta faza fotosyntezy nigdy nie miała miejsca. Poza tym skoro koledze rośliny rosną tylko w ciemnościach, a w świetle nie - należy znaleźć jakieś racjonalne wyjaśnienie. 

Mi rośliny rosną cały czas tylko stare liście dostają dziur i braków, za to w nocy rosną w expresowym tempie , w dwa dni przyrost 5 - 10cm ! Jak dla mnie może to rosnąć pomału aby nie umierało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rośliny w nocy nie rosną. Przynajmniej ja nie zauważam różnicy. Jak stare liście dostają dziur, to masz braki w pierwiastkach mobilnych - ale to już wiesz. Z makro nie szalej, bo możesz nabawić się jeszcze więcej glonów :)

 

 

Nie podmieniam wody, ponieważ ostatnio największe pomory ryb miałam właśnie po podmianach wody, dlatego postanowiłam je ograniczyć do bardzo niezbędnego minimum.  Od lutego do maja podmieniłam wodę może 3 razy i jeszcze ani jedna ryba nie zdechła w tym czasie, gdy od grudnia do lutego przy regularnych podmianach odpłynęła w niebyt trójka guramich i 4 razbory. Z czego dwójka guramich miała ledwo skończony rok życia. 

 

Co do skalarów - owszem, słyszałam, że nie pasują do guramich. NIe wypowiem się, ponieważ nigdy nie hodowałam skalarów z guramimi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2020 o 06:53, DavyJones napisał:

Ja leję wodę demineralizowaną do akwarium uzdatnioną AquaDur. AquDur podnosi KH i GH, zawiera też sole wapnia i magnezu. Ten mineralizator nie  jest drogi, prosty w użyciu i ryby dobrze na niego reagują. Jeśli faktycznie masz w kranie KH = 0 to jest to dobra wiadomość, jeśli NO3 też ma ta woda na poziomie 0-5 ppm, to już super. Na takiej wodzie, dodając mineralizator,  można mieć każde akwarium. W Polsce większość akwarystów boryka się z twardą wodą. Dzięki takiej miękkiej wodzie możesz samodzielnie regulować jej twardość.

 

Jak już będziesz w Polsce i nie jest to dla ciebie duży wydatek to polecam zestaw CO2. Za niecałe 100 funtów masz aparaturę która twoje roślinne akwarium skieruje na nowe tory. 

Zakupiłem zestaw do CO2 z polski + w uk kupie butle CO2 z gaśnicy ponieważ słyszałem że w anglii jest problem aby napełnić pustą butlę a gaśnica kosztuje 15 funtów - tak mi doradził sprzedawca w sklepie akwarystycznym, widziałem sporo filmów na ten temat i wygląda to obiecująco , mam nadzieje że mi to nie wybuchnie w łapach.

Jak pisałem wczesniej woda w kranie ma PH 7 i KH - 0 lub 1, po dniu PH spada mi do 6.2 , dodaje sody co drugą podmiane aby utrzymać te PH 7 ale boje się że jak teraz dodam CO2 to w ogóle mi PH spadnie , kupić ten mineralizator ? Co polecasz ? Zakupiłem również wszystkie testy na nawozy wiec bede wiedział dokładnie ile czego mi brakuje w wodzie.

Edytowane przez ADvaNCedPLayER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...