Skocz do zawartości

BI-SEPTIK do oczek wodnych TEST w Akwarium


Samael266
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Opis produktu.

 

Preparat bakteryjny BI-SEPTIK oczyszczacz do oczek wodnych to mieszanka bezpiecznych, niepatogennych, pożytecznych bakterii oraz enzymów, służących do aktywacji naturalnego procesu rozkładu organicznych zanieczyszczeń wody. Bakterie zawarte w preparacie odbierają glonom substancje odżywcze przez co utrzymują wodę przeźroczystą. Środek nie zagraża rybom i innym zwierzętom wodnym!

 

 

Kupiłem wyżej wymieniony produkt do mocno przerybionego zbiornika około roslinego.

 

Przygotowałem 1l wody z 4gramami na zbiornik 240l w którym jest 25l ziemi z nawozem Osmocorp i torfowym.

 

Po 40 minutach wlałem mleczny roztwór.

W ciągu nocy około 9h woda była lekko mętna.

Po tym czasie zaczęły się cuda woda się wyklarował i straciła intensywny zapach.

Szlam osadzony na prefiltrze wewnątrznym w Ecco pro się rozpuścił.

Nie było go dużo ale był widoczny przy poświęceniu latarka. 

 

W opakowaniu jest 100gram użyłem 4g. Które kupiłem auchanie ogród za 8zl.

Stan po 48h. (Brak zgonów u mieszkańców) woda dalej się klaruje.

obsada 

neony innesa30

razbory klinowa 15

Mieczyk mix gatunków 15

Molinezje 5

Platki mix 10

Zbrojnik niebieski 6szt 

plecostomusem 2

Otoski 3

Ampularie mix 6

Helenki 3.

Po tygodniu będzie kolejny wpis.

 

 

IMG_20200405_185452.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2020 o 04:52, DavyJones napisał:

Dobra cena - 8 zł. Preparat coś jak Azoo PSB lub Nitraact ale tańszy. 

 

Obsadę masz po zbóju w tym akwarium. Trochę rozrzut co do wymagań składu wody i temperatury.

 

Wrzuć zdjęcia tych plecostomusów. Jestem ciekawy czy mają już ze 30 cm. 😁

Woda pH 7.6

Miękka przesycona garbnikami

Temperatura 24

 

Efekt się dalej utrzymuje i znika syfek osadzony powierzchniowo do 5mm wgłąb podłoża.

 

A tu foto na życzenie.

 

IMG-62e98ab4aae8c6f36b704a7b2f3d2b66-V.jpg

IMG-be2a8a8764a2316f4ac07c1cca9223ec-V.jpg

Edytowane przez Samael266
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za poślizg miało być po tygodniu jest po 10dniach.

 

Efekt się utrzymuje mimo dokarmiania ryb sałatą oraz szpinakiem liściowym i botwinką.

Oczywiście podgotowane.

Mix suchego pokarmu plus tabletki dla glonków.

Co dwa dni 2 działki mrożonki.

 

Szlamu w prefiltrach dalej brak.

Jedno co mnie zaciekawiło i zaskoczyło to pojawienie punktowego nagaru w wężach (chyba glon lub struktura bakteryjna).

 

Rośliny zielone idą jak burza.

Rośliny czerwone ciut zbladły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na nieplanowany rozruch 2 zbiorników upuściłem 50l wody z 240l.

 

Podałem dawkę przypominającą 2g.

 

Środek użyłem również jako przyspieszcza startu w modyfikowanych zbiornikach posypalem bez rozrabiania dno przed wkładem z ziemi ogrodowej i innych frakcji.

Efekty będę mógł określić za kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, DavyJones napisał:

Ciekawe czy przyspiesza rozkład substratu i korzeni.

Jedno jest pewne narybku w nowym żłobku nie rozpuścił. Chodź na ten temat powini wypowiedać się rodzice.

 

Jedno jest pewne nieszkodzi a napewno ma wpływ cykl biologiczny.

I to spory.

Zobaczymy jak awaryjna przesiadkę z wspomaganiem przetrwają krewety ale one lub my (żona córki ja) wygenerowaliśmy straszny syf w tym akwarium.

Niespodziewanie plagi zatoczki (nasza wina przekarmianie) i wypławek (niesprawdzone rośliny czyli nasza wina) mogą być pomocne w nauce i budowaniu ekosystemu.

 

Wspomagacza zostało 80g więc jeszcze was pomęcze. Kolejny wpis po otwarciu eheima i wyjęciu zeolitu. Chyba że będę miał kolejny szalony dzień.

Edytowane przez Samael266
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po czyszczeniu filtra i wyjęciu około 150 zatoczków.

Stało się dla mnie coś niezrozumiałego zeolit, ceramika i kremanzyt oraz rurki wypłukane woda akwariowa.

Zebrano około 3 łyżki szlamu więc ok powino być 3 razy tyle.

Wywaliło pH z 7.6 na 9+

Dosłownie w 3h tak piorunujący skok.

Przy jednoczesnym spadku azotanów.

Reakcyjne podmienione 50l wody.

Zejść z pH 8.

 

Planuje wpuścić do tego zbiornika L201 zamiast pleco i razborek.

Więc taka akcja była by śmiertelna.

Jakieś pomysły?

Edytowane przez Samael266
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dosyć ciekawe opracowanie o obiegu azotu w glebie.

http://www.oschr.pl/index.php/aktualnoci/45-azot-w-glebie.html

 

Wiem że środowiskiem wodnym jest inaczej ale część procesów się pokrywa. Więc po tej lekturze mógł bym założyć że doszło do beztlenowej mineralizacji azotu co wpłynęło na pH. Chodź to bardzo naciągane. Bo większość bakterii azotowych jest tlenowcami a filtry były unieruchomione około 1h. Więc nie mogło to doprowadzić do aż takich wahnięć.

Aktualnie pH stoi 5dobe na 8ph.

 

Edytowane przez Samael266
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dzierzka666 napisał:

Sprawdź KH wody, bo to od tej wartości zależy ruch wartości PH. Może ten środek jakoś wpłynął na właściwości zeolitu w Twoim filtrze? A może - skoro napowietrzanie podnosi PH, masz po prostu za mało dwutlenku węgla w wodzie 🤔

Ok

W gh i kh może być pies pogrzebany bo woda ma twardość zaprawy betonowej. Dla tego Rogatek Sztywny który kocha wapno rośnie jak wściekły. Co tydzień około 40 pędów ładuje jako nawóz pod hortensje. 

Co do CO2 może jest zadużo zielska chwasto-podobnego

Woda natleniana przez dwie przytłumione deszczownice więc szału nie ma.

NO2 - 0.5 mg/l

No3 - 40 mg/l

Cl - 0mg/l

GH- >16 gh'd

Kh - 24 kh'd

Ph- 8

Co2 według tabeli 9mg/l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz obniżyć KH. Bez tego nic nie zrobisz z Ph. Twardość ogólną masz mniejszą niż moja, więc nie jest źle ;)  u mnie rogatek zdechł...Natomiast CO2 to chyba w śladowej ilości - ale jak pisałam - dopóki nie obniżysz KH, nie ma sensu podawać, bo nie zakwasi wody. Nie mam pojęcia, jak się obniża KH, gdybyś pytał :(

Z tym napowietrzaniem myślałam raczej o tym, ze ten preparat w jakiś sposób mógł obniżyć zawartość dwutlenku węgla/podnieść poziom tlenu w wodzie. 

 

Edytowane przez Dzierzka666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dzierzka666 napisał:

Z tym napowietrzaniem myślałam raczej o tym, ze ten preparat w jakiś sposób mógł obniżyć zawartość dwutlenku węgla/podnieść poziom tlenu w wodzie. 

Jest na odwrót czym więcej bakterii w wodzie tym mniej tlenu i więcej CO2.

Zasada zrywania łańcuchów białkowych wolny węgiel zawsze szuka tlenu i wodoru.

A umnie że względu na alkaliczne warunki idzie w sole węglowe i wapienne. Najgorsze co mi obecnie grozi to nagromadzenie azotu w postaci nh oraz no3 w podłoży.

 

Bez robienia restartu widzę tylko opcje zrobienia ataku w 3 fazach.

1. Podpięcie brzeczka

2. Dosypia bakterii z pudła jakieś dwa gramy

3. Jakiś środek do zbicia pH uwalniający wodór. Środki typu pH minus to kwas solny z witaminą c i innymi cudami. Więc może nie bawić w półśrodki i kupić kwas solny 5 lub 10%. 

 

Ten post miał być testem preparatu który działa wyszła walka z bele jakim podłożem które było nie do końca przemyślane.

 

Edit pH aktualne 8.4

Więc franca znowu rośnie.

Edytowane przez Samael266
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale da ryba i bakteria szanse na przetrwanie.

Co do pH dzisiaj znowu 8. Obniżenie temperatury do 24 też pomogło. Ryby zaczynają funkcjonować.

 

Dzisiaj wywaliłem w ramach porządków ponad 40 pędów rogatka z tego zbiornika. Oraz wyczyściłem węże oczym zapomniałem ostatnio efekt był widoczny odrazu. 

W tym szaleństwie postanowiłem szykować się na zmianę aranżacji i przywloklem korzeń akacji oraz dzika różę. Nim je przygotuje ciut minie a w między czasie będę dumał jak poprawić to co jest.

 

 

Ps. Wyciąganie rogatka spowodowalo że zobaczyłem około 30 mieczyków zielonych. Wielkości około 4 mm.

 

Ps2. W krewtkarium wypławki i nowy worms foty tutaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...