Jump to content

Recommended Posts

Witam

Mam problem z zbiciem PH akwarium ma prawie 200l żyją w nim Neony,skalary,gurami,duch amazoński,kiryski czarnopłetwe,glonojady poniżej zamieszczam tabelkę z aktualnie zbadaną wodą image.png.050be67b9dd4d61dc7b504be35f6c097.png

Przy takim niskim KH i GH jedyne co mi przychodzi do głowy to włączony przewietrzacz albo nadmierny ruch tafli wody spowodowany ustawieniem wylotu filtra.

18 godzin temu, DavyJones napisał:

Przy takim niskim KH i GH jedyne co mi przychodzi do głowy to włączony przewietrzacz albo nadmierny ruch tafli wody spowodowany ustawieniem wylotu filtra.

Mam deszczownice ruch tafli wody ma wpływ na PH wody?

W dniu 6.04.2020 o 14:46, Pitrr napisał:

Mam deszczownice ruch tafli wody ma wpływ na PH wody?

Ruch tafli wody(nadmierny) lub napowietrzanie usuwa CO2 z wody. CO2 powoduje lekkie zakwaszenie wody. Dodawanie np CO2 z butli powoduje spadek PH, spokojnie można zejść z 7,4 do 6,8 w ciągu kilku godzin. Takie "skoki" nie są szkodliwe dla ryb i roślin. Oczywiście jeśli są to ryby z wód miękkich lub obojętnych, robienie tego w Tanganice to zły pomysł.

W twoim akwarium KH 3 jest nawet za niskie. Wydaje mi się, że jeśli ustawisz wylot filtra tak, żeby woda z niego wypływająca nie falowała na powierzchni, to PH samo spadnie po kilku dniach.

W dniu 5.04.2020 o 15:47, Pitrr napisał:

Neony,skalary,gurami,duch amazoński

Akurat to są ryby, które potrzebują miękkiej wody. Więc dobrze ci się trafiło.

Neony oczywiście jako pokarm dla ducha. 😁

17 godzin temu, DavyJones napisał:

Ruch tafli wody(nadmierny) lub napowietrzanie usuwa CO2 z wody. CO2 powoduje lekkie zakwaszenie wody. Dodawanie np CO2 z butli powoduje spadek PH, spokojnie można zejść z 7,4 do 6,8 w ciągu kilku godzin. Takie "skoki" nie są szkodliwe dla ryb i roślin. Oczywiście jeśli są to ryby z wód miękkich lub obojętnych, robienie tego w Tanganice to zły pomysł.

W twoim akwarium KH 3 jest nawet za niskie. Wydaje mi się, że jeśli ustawisz wylot filtra tak, żeby woda z niego wypływająca nie falowała na powierzchni, to PH samo spadnie po kilku dniach.

Akurat to są ryby, które potrzebują miękkiej wody. Więc dobrze ci się trafiło.

Neony oczywiście jako pokarm dla ducha. 😁

Dlatego mam zamiar za 2 lata ducha do 500 dać z skalarami i paletkami a neony zostawić w 200