Jump to content
wilkson20022

Jak zrobić SUMP do akwarium 450 litrów

Recommended Posts

Witam,

Posiadam akwarium 450 litrów z 3 otworami wstępnie do filtra kubełkowego, dwa z tyłu po prawej stronie oraz jeden z tylu po lewej stronie. Otwory maja średnice 25mmm oraz śrubunki o średnicy 20mm w środku . Te otwory były przygotowane do filtra Eheim 1200xl z trzema rurkami. Moje pytanie brzmi czy da się to jeszcze odwrócić i zamontować filtr SUMP ? Oraz jak zbudować takiego SAMPA wraz z zabezpieczaniem w razie zatrzymania pompy?

IMG_3816.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A dlaczego nie chcesz już Eheima?

Tu trzeba jeszcze wkleić komin.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

zastanawiam się czy nie lepszym pomysłem byłby tutaj SUMP. Eheim jest tez dosyć drogi koszt samego filtra 300 Euro plus media 140 Euro. i nie wiem co by było wydajniejsze. dodam ze w przyszłości chce tu trzymać paletki i chce mieć dobrą filtracje. Dodatkowo w Sumpie mogę trzymać grzałkę i w późniejszym czasie automatyczna podmianę wody czy inne różne bajery.

 

Edited by wilkson20022

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomyśl jeszcze nad Ikola Maxx 1200.

Share this post


Link to post
Share on other sites

szczerze mówiąc obawiam się szczelności filtrów kubełkowych. zamówiłem raz filtr Tetra ex 1200 plus zalałem akwarium pochodził 24 godziny, wstaje następnego dnia rano do pracy patrze a przy szafce stoi woda otwieram szafkę a tam z pod głowicy tryska woda.Wziąłem dzień urlopu na zlanie wody z akwa i odsuniecie szafki. myślałem też nad podłożeniem miski pod filtr ale jak miska się wypełni to też sie wyleje. Są też czujniki wody na wifi, czyli że jak woda się wyleje dostajesz alarm na telefon i alarm dźwiękowy w domu jednocześnie. Wyśle że najbezpieczniej było by jak by zamontować Sumpa bo w chwili awarii pompy woda rośnie w sumpie do pewnego momentu i stoi (o ile się dobrze wszystko wyliczy).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×