Jump to content

Jak zrobić SUMP do akwarium 450 litrów


Recommended Posts

Witam,

Posiadam akwarium 450 litrów z 3 otworami wstępnie do filtra kubełkowego, dwa z tyłu po prawej stronie oraz jeden z tylu po lewej stronie. Otwory maja średnice 25mmm oraz śrubunki o średnicy 20mm w środku . Te otwory były przygotowane do filtra Eheim 1200xl z trzema rurkami. Moje pytanie brzmi czy da się to jeszcze odwrócić i zamontować filtr SUMP ? Oraz jak zbudować takiego SAMPA wraz z zabezpieczaniem w razie zatrzymania pompy?

IMG_3816.jpg

Link to comment
Share on other sites

zastanawiam się czy nie lepszym pomysłem byłby tutaj SUMP. Eheim jest tez dosyć drogi koszt samego filtra 300 Euro plus media 140 Euro. i nie wiem co by było wydajniejsze. dodam ze w przyszłości chce tu trzymać paletki i chce mieć dobrą filtracje. Dodatkowo w Sumpie mogę trzymać grzałkę i w późniejszym czasie automatyczna podmianę wody czy inne różne bajery.

 

Edited by wilkson20022
Link to comment
Share on other sites

szczerze mówiąc obawiam się szczelności filtrów kubełkowych. zamówiłem raz filtr Tetra ex 1200 plus zalałem akwarium pochodził 24 godziny, wstaje następnego dnia rano do pracy patrze a przy szafce stoi woda otwieram szafkę a tam z pod głowicy tryska woda.Wziąłem dzień urlopu na zlanie wody z akwa i odsuniecie szafki. myślałem też nad podłożeniem miski pod filtr ale jak miska się wypełni to też sie wyleje. Są też czujniki wody na wifi, czyli że jak woda się wyleje dostajesz alarm na telefon i alarm dźwiękowy w domu jednocześnie. Wyśle że najbezpieczniej było by jak by zamontować Sumpa bo w chwili awarii pompy woda rośnie w sumpie do pewnego momentu i stoi (o ile się dobrze wszystko wyliczy).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...