Skocz do zawartości

Jak zrobić SUMP do akwarium 450 litrów


wilkson20022
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam akwarium 450 litrów z 3 otworami wstępnie do filtra kubełkowego, dwa z tyłu po prawej stronie oraz jeden z tylu po lewej stronie. Otwory maja średnice 25mmm oraz śrubunki o średnicy 20mm w środku . Te otwory były przygotowane do filtra Eheim 1200xl z trzema rurkami. Moje pytanie brzmi czy da się to jeszcze odwrócić i zamontować filtr SUMP ? Oraz jak zbudować takiego SAMPA wraz z zabezpieczaniem w razie zatrzymania pompy?

IMG_3816.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy nie lepszym pomysłem byłby tutaj SUMP. Eheim jest tez dosyć drogi koszt samego filtra 300 Euro plus media 140 Euro. i nie wiem co by było wydajniejsze. dodam ze w przyszłości chce tu trzymać paletki i chce mieć dobrą filtracje. Dodatkowo w Sumpie mogę trzymać grzałkę i w późniejszym czasie automatyczna podmianę wody czy inne różne bajery.

 

Edytowane przez wilkson20022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc obawiam się szczelności filtrów kubełkowych. zamówiłem raz filtr Tetra ex 1200 plus zalałem akwarium pochodził 24 godziny, wstaje następnego dnia rano do pracy patrze a przy szafce stoi woda otwieram szafkę a tam z pod głowicy tryska woda.Wziąłem dzień urlopu na zlanie wody z akwa i odsuniecie szafki. myślałem też nad podłożeniem miski pod filtr ale jak miska się wypełni to też sie wyleje. Są też czujniki wody na wifi, czyli że jak woda się wyleje dostajesz alarm na telefon i alarm dźwiękowy w domu jednocześnie. Wyśle że najbezpieczniej było by jak by zamontować Sumpa bo w chwili awarii pompy woda rośnie w sumpie do pewnego momentu i stoi (o ile się dobrze wszystko wyliczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...