Skocz do zawartości

Nalot w wodzie jak kożuch mleka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przyczyn może być kilka. Np karmienie mrożonym pokarmem, który nie był przepłukany po rozmrożeniu; do mrożonek dodawany jest olej.

Niewydajna filtracja. Zanieczyszczone filtry. Przerybienie. 

 

Co może pomóc? Płukanie rozmrożonych mrożonek przed podaniem do akwarium. Nie wlewamy ich wraz z rozmrożoną wodą, trzeba je odcedzić. Zakup nowego, wydajniejszego lub drugiego filtra. Wyczyszczenie filtrów. Rozsądna ilość ryb w zbiornbiku.

 

Można też użyć skimera. Skuteczny jest też preparat AZOO PROTEIN REMOVER, chociaż efekt może być krótkotrwały.

 

EDIT: Może też być zaburzona flora bakteryjna. Podanie kilka razy preparatu z bakteriami też może być skuteczne.

Edytowane przez DavyJones
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Akwarium 300l

- filtr jaki posiadam FLUVAL 306

- nie karmię mrożonym pokarmem (nigdy nie miałem )

- karmię JBL Novo Fect 250ml w tabletkach 

- RYBEK MAM OKOŁO 30 szt 

Pytanie co robić by skasować ten kożuch i co to jest na skałkach może to jest powiązane ?

Edytowane przez Rafson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To na skale wygląda na brunatnice wystarczy szczoteczka elektryczna tylko nie koniecznie końcówka z pasty😁

 

Ja w swoim akwarium mam dwie deszczownica i wszelakie warstwy olejopodobne są rozbijane i wciągane przez filtry lub podłoże oraz rośliny.

(Nawet kiedyś nawozilem olejem palmowym akwarium wysyconym helatami żelaza da się ale nie polecam takim dla niemowląt 🤐)

Edytowane przez Samael266
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...