Jump to content
Rzepek

Pomysły przed startem akwarium

Recommended Posts

Cześć. Mając 11 lat założyłem swoje pierwsze akwarium, profilowane 45l z filtrem i grzałką aquaela. Nie posiadając wystarczającej wiedzy na temat akwarystyki bardzo przerybiłem (choroby, śmierć rybek) ten zbiornik, a do tego niezbyt właściwa pielęgnacja (nie wykonywałem choćby testów wody). Po trzech latach jako takiego funkcjonowania zostały w nim 3 molinezje i 4 kiryski pstre, wtedy najbardziej się akwarium ustabilizowało (nie sprawiało żadnych problemów), ale niestety musiałem je zlikwidować z powodu przeprowadzki. Planuję jeszcze raz spróbować swoich sił w tym hobby i założyć akwarium (chciałbym nie mniejsze niż 54l), ale nie wiem jak duże wybrać, czy kupić w zestawie, czy samemu skompletować, z szafką akwarystyczną czy bez, jaką obsadę dobrać (ryb i roślin), jaki byłby konieczny sprzęt, czy stosować jakieś preparaty (uzdatniacze itp.). Za wszystkie pomysły, propozycje na ciekawe akwarium bardzo dziękuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli prawie wszystko wiesz czego nie popsuć. :) Takie małe akwarium wymaga uwagi i systematyczności, bo łatwo w nim zachwiać równowagę. Do tego obsada dobrana z głową i będzie dobrze.

Za zestawami rozejrzyj się na portalach ogłoszeniowych, często ludzie pozbywają się nieudanych inwestycji, za rozsądne pieniądze można dostać już ulepszone zestawy producenckie. Standardową 54 powinieneś znaleźć już za 100-150zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×