Skocz do zawartości

Zakwit Wody


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z zakwitem wody, pierwotniakami  walczę z tym już tydzień podmieniając wodę 30% dziennie silnie napowietrzając wodę i stale uzupełniając bakterie ( microbe lift special blend)

filtr kubełkowy midikani 800 zamieniłem pompę z 800 l/h na 1000 l/h

media filtracyjne 

Kosz 1 gąbka bardzo drobnoziarnista 

kosz 2 fizelina pod nią gąbka grubo ziarnista

kosz 3 ceramika

kosz 4 wkład mechaniczny eheim mechpro połączony z biobalami 

na deszczownicy właśnie umieściłem mini uvc 1w firmy aquael mało wiem dałem co miałem zawsze coś 

Zbiornik 140l akwarium roślinne pływie mi tam 8 gupików 2 skalary 1 glonojad 

Co jeszcze mogę więcej zrobić ? najlepsze  by było lepsza lampa uv c no ale czy istnieje jakiś inny sposob od preparatów i tej lampy jakieś pomysły ?

 

 

Edytowane przez Arkenset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy akwarium zostało założone? Jeśli akwarium jest młode, to trzeba to przeczekać, powinno się samo ustabilizować. 

 

21 minut temu, Arkenset napisał:

podmieniając wodę 30% dziennie

Zbyt częste i zbyt duże podmiany destabilizują zbiornik jeszcze bardziej. Nie podmieniaj. Podawaj Special Blend i czekaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz rację trochę nie cierpliwy jestem gdyż widzę po podmianie wody jest lepiej a pod koniec dnia jak patrzę na akwarium tylnej ścianki akwarium nie widać dla tego wpadłem na pomysł z tymi podmianami więc teraz nic nie będę robić poczekam z 3 dni może się coś polepszy i dzięki za radę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać akwarium ma z 4 miesiące tylko jak wymieniłem media filtracyjne i za instalowałem pompę 1000 l/h pojawił sie taki problem wiem ze bakterie wyniszczyłem w ten sposób ale mija tydzień aa dalej walczę z tą wodą wiec jak radzisz poczekam na lepszy dzień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmien i nie dolewaj bakterii.

Samo się ustabilizuje

Większość bakterii to pierwotniaki

Jaki ma sens lać wodę z kranu odostaną lub nie z tablicą medelejewa w składzie która jest pożywka dla bakterii i dokładać bakterie.

Edytowane przez Samael266
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie to bakterie nitryfikacyjne wraz pożywka dla nich.

I tu się zgodzę że lanie tego ma sens ale skoro on ma zakwit bakteryjny to może przedawkował bakterii lub namnożyło się tego dziadostwa w sposób niektrolowany.

 

Chyba że chcesz szpecić wodę by zagłodzić inne maleństwa. Ale w takim wypadku dolać włączyc natlenienie i czekać. 

 

Zakwit bakterii to na ogół biała woda.

 

Godzinę temu, DavyJones napisał:

Wiesz jaki jest skład Special Blend? Z tego co piszesz wnioskuję, że nie wiesz, więc nie pisz bzdur.

Tu się zgodzę że nie wiem i podejrzewam że ty też nie bo opisy na większość środków do akwarium ma dane śladowe a szkoda.

 

Po drugie nie miałem tego w ręce umnie w akwarium stosuje wynalazki z tropicala i od święta seachem i JBL.

 

Edit.

Tam praktycznie nie ma fauny więc nawozu do przeróbki też jest mało chyba że nie zbiera szczątków roślin?

Edytowane przez Samael266
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a wiec jest postęp woda wygląda jak wygląda ale porównując z wczorajszym porankiem jest lepiej myślę trzeba trochę czasu żeby zbiornik się ustabilizował a samo zniknie bede dawkował special blenda 5 ml dziennie aż problem całkowicie zniknie podmieniać wode bedę normalnie 30% raz w tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arkenset napisał:

rośliny wyglądają jak wyglądają ale puki co wodą muszę się zająć 

Rośliny podczas zakwitu też rosną, więc już teraz możesz posadzić jakieś szybkorosnące gatunki: ludwigie, bacopy rotale. To szybciej ustabilizuje zbiornik.

 

EDIT: nie napisałeś co masz w podłożu.

Edytowane przez DavyJones
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie rośliny ? zakupiłem tu zobacz se jakie https://allegro.pl/oferta/zestaw-nr-4-roslin-do-akwarium-mega-promocja-8813849570?snapshot=MjAyMC0wMy0xMFQxNTo1NDowNS45NDdaO2J1eWVyOzA4NTdkNjgyMzgzMmViYWViNWRlZTJjYzYzM2U5MTJkOTU1ZWMyZWJkNjM1OTI0NzlhMzg5NDRhZGMxMDNhOTA%3D  

 

roślinki ogólnie słabo rosną marnieją a nie są zbyt jakoś wymagające te rośliny nawożę micro i makro zgodnie z zaleceniami tak że podaje carbo oświetlanie 2x swietlowki 18 w oraz 2x aquael led sunny 11w 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznij od dokładnego opisu akwarium według załączonego schematu, będzie prościej. Bo tak to piszesz o akwarium roślinnym a masz 3 zdychające badylki, do tego oświetlenia mnóstwo więc nie ma się co dziwić że i nie wygląda to najlepiej. Woda wygląda na dość jałową, zaraz się okaże, że filtrujesz ją przez kationit sodowy stąd niskie twardości itp itd.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...