Jump to content
Sign in to follow this  
ADvaNCedPLayER

Kiryski mi padają

Recommended Posts

Witam!
Mam problem z kiryskami , co jakieś 3 tygodnie pada mi jeden kirysek. Nie widze żadnych zmian skórnych natomiast zaobserwowałem dziwne zachowanie tych rybek - kirysek leży bokiem jakby martwy lub opada na dno jak martwy po czym zaczyna sie ruszać normalnie i to jest znak że za tydzien - dwa zdechnie.
Kropelkowe testy wody wykonane i są w normach , robie regularne podmiany wody 30% co  7-10 dni, sypie im pokarm suchy , mrożony i specjalny dla rybek dennych. Odmiana kirysów to laparcie i juli.
Czy to możliwe że moje akwarium po prostu nie nadaje sie dla tych ryb ?

200 litrów akwa

filtr zewnętrzny fluvala 306

żwirek granulacja 2 - 2.5mm

temperatura wody 25 stopni
pH 7
KH 10
azotany amoniak itp w normach
Po kilku tygodniach został mi tylko jeden kirysek i postanowiłem wpuścić  6 sztuk ale innej odmiany, wybrałem spiżową i po dwóch dniach padły wszystkie, nie wiem wygląda to na jakąś kiepską partie. Dwa tygodnie później kupiłem 3sztuki julii i teraz w sumie od 4 dni w moim akwarium żyją cztery kirysy i wyglądają dobrze. Dodatkowo kupiłem im te tabletki dla rybek dennych ale średnio są nimi zainteresowane.

Akwarium mam 200 litrowe i od kilku miesięcy podaje nawozy i carbo w płynie i tutaj też ciekawa kwestia bo w kranie woda ma 7ph a po 10 dniach spada jej wartość do 6, kiedyś tak nie było więc to albo przez carbo albo przez nawozy micro macro. Generalnie wszystkie rybki i krewetki czują się dobrze , nic nie zdycha a nawet ramirezy dwa razy podchodziły do tarła, mam sporo roślinek i dbam o to akwa tylko z kiryskami jest kłopot oraz martwi mnie ten spadek PH.

c41e3086d77a2746med.jpg

Pozdrawiam
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×