Skocz do zawartości

Rozmnażanie Karlików Szponiastych


Rekomendowane odpowiedzi

W ostatni wtorek na giełdzie kupiłem sobie 6 żabek karlików wcześniej odpowiednio zgłębiając wiedzę o nich.Akwarium 25l, obsada:

- 3 neony

- malutki sum liniowy (jak urośnie oddam koledze do 200l)

- 5 danio różowego

- zbrojnik niebieski

- piskorek Kuhla

- bojownik (spokojny i żyje w zgodzie z rybami i żabami)

- 6 karlików szponiastch

Rośliny:

- Mikrozorium Oskrzydlone

- Kryptokoryna

- nieznana roślina

Temperatura 25-27 st.

Chciałbym spróbować je rozmnożyć proszę o porady na ten temat i szybką odpowiedz.

 

Edytowane przez George _Akwarysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, George _Akwarysta napisał:

kupiłem sobie 6 żabek karlików wcześniej odpowiednio zgłębiając wiedzę o nich

Brawo. Szkoda, że nie zgłębiałeś wiedzy o wymaganiach ryb, które trzymasz w 25 litrach.

 

Więc teraz masz:

  • 3 neony
  • sum liniowy
  • 5 danio różowego
  • zbrojnik niebieski
  • piskorek Kuhla
  • bojownik
  • 6 żab

Wygląda to jak zupa na targu w WuHan. 🤣 

 

Planujesz jeszcze w tych 25 litrach prowadzić hodowlę żab...

Widząc jak podszedłeś do tematu, podejrzewam, że filtr masz odwrotnie proporcjonalny do swojej wyobraźni.

W takich warunkach zacznie Ci to wszystko zdychać, prawdopodobnie zostaną tylko same żaby.

 

Tu masz info jak rozpocząć hodowlę żab: https://domowe-akwarium.pl/akwarium/karlik-szponiasty-zaba-akwariowa

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, George _Akwarysta napisał:

Czytałem już dużo o tych żabach a tak w ogóle tą obsade mam już bardzo długo i wszystko sie ma dobrze mógłbyś odpowiedzieć na moje pytanie a sie nie wymądrzać.

 

Odpowiedziałem na twoje pytanie. Dostałeś link do żab, pomijając to jak głupi jest pomysł rozmnażania żab w 25 l i to tam gdzie są inne ryby.

 

Specjalnie dla Ciebie jeszcze jeden link: https://www.terrarium.com.pl/135-hymenochirus-curtipes-karlik-szponiasty/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...