Jump to content

Problem z nowym akwarium


Recommended Posts

Dzień dobry, mam akwarium 25l, bez roślin, wczoraj po raz 1. Wpuściłam do niego rybki (4 kiryski, 4 danio, 6 gupików, wszystkie małe). Kompletnie się na tym nie znam, polegałam więc na radach sprzedawców w najpierw w 1, potem 2. Sklepie. Zgodnie z radą 1 5 dni temu, po wpuszczeniu wody, wlałam uzdatniacz, a 3 dni temu 1. Turę bakterii (na opakowaniu jest napisane, że przez 1. Miesiac trzeba je wkraplać co tydzień), a wodę podgrzałam do 28 stopni. Kupując rybki usłyszałam, ze woda powinna miec jednak 25 stopni, wiec skręciłam temperaturę, ale wiadomo, woda tak szybko nie ochłodziła się, a rybki musiałam już wpuścić. Wcześniej, zgodnie z zaleceniem sprzedawcy, wsypałam niecałe 4 łyżeczki niebieskiej soli. Filtr odpaliłam dopiero po wpuszczeniu rybek (filtr wpuszcza pod powierzchnie wody bąbelki powietrza, nie wiem jaki to rodzaj). Na początku wszystkie trzymały się powierzchni, ale zrzuciłam to właśnie na zbyt małe natlenowanie wody. Potem kiryski trzymały się już dna, nie wypływały, kilka gupików zaczęło krążyć po zbiorniku, ale reszta trzymała się górnej połowy akwarium. Po 21 h od wpuszczenia temperatura wynosi 26 stopni, rybki nadal, nie licząc drobnych wycieczek, wolą trzymać się górnej połowy akwarium (nie przy samej powierzchni). Czym może być to spowodowane? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Oprócz tego, że filtr włącza się od razu po wlaniu wody do akwarium, oraz że 25 litrów to "trochę" mało dla tylu ryb, a poza tym JAK MOZNA TRZYMAĆ RYBY W AKWARIUM BEZ ROSLIN? TO SADYZM!!! (przepraszam, nie mogłam się powstrzymać) -  to nie bardzo wiem, z czym masz problem. Ryby pływają tam, gdzie chcą. 

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze nie korzystaj z rad sprzedawców kiedy jesteś zielona w temacie. Są gotowi wcisnąć Ci karpia do szklanki jaką masz.

Poczytaj o zasadach zakładania akwarium zanim cokolwiek zrobisz.

 

W tej chwili trujesz ryby i lada dzień zaczną Ci zdychać. Zwróć je do sklepu z reklamacja albo oddaj/sprzedaj chętnemu. Zacznij od nowa i prawidłowo.

 

Swoją drogą też nie uznaje zbiorników bez roślin. 

 

Przy takim działaniu powinnaś zalać akwarium wodą i wrzucić sobie kilka plastikowych rybek na baterie. Na bank przeżyją. 

 

Sprzedawca zalecił Ci wsypać niebieską sól... (sic!) A ja proponuję wsypać cukier trzcinowy, zrobisz to? Też Ci zalecam. 

 

Kochana, zrób jak pisałam. Oddaj ryby i najpierw poczytaj o tym co chcesz założyć. Skompletuj osprzęt, pozostałe akcesoria, a na początek czytaj i zastanów się czy na prawdę kręci Cię ta bajka. To są obowiązki jak pies, kot, chomik. Takim nierozważnym działaniem mordujesz ryby. Akwarium to tworzenie biosystemu, o który trzeba dbać. Nie ma, że mama wyjdzie z psem, tata nakarmi kota, a ja będę go tylko głaskał! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...