Skocz do zawartości

Problem z nowym akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam akwarium 25l, bez roślin, wczoraj po raz 1. Wpuściłam do niego rybki (4 kiryski, 4 danio, 6 gupików, wszystkie małe). Kompletnie się na tym nie znam, polegałam więc na radach sprzedawców w najpierw w 1, potem 2. Sklepie. Zgodnie z radą 1 5 dni temu, po wpuszczeniu wody, wlałam uzdatniacz, a 3 dni temu 1. Turę bakterii (na opakowaniu jest napisane, że przez 1. Miesiac trzeba je wkraplać co tydzień), a wodę podgrzałam do 28 stopni. Kupując rybki usłyszałam, ze woda powinna miec jednak 25 stopni, wiec skręciłam temperaturę, ale wiadomo, woda tak szybko nie ochłodziła się, a rybki musiałam już wpuścić. Wcześniej, zgodnie z zaleceniem sprzedawcy, wsypałam niecałe 4 łyżeczki niebieskiej soli. Filtr odpaliłam dopiero po wpuszczeniu rybek (filtr wpuszcza pod powierzchnie wody bąbelki powietrza, nie wiem jaki to rodzaj). Na początku wszystkie trzymały się powierzchni, ale zrzuciłam to właśnie na zbyt małe natlenowanie wody. Potem kiryski trzymały się już dna, nie wypływały, kilka gupików zaczęło krążyć po zbiorniku, ale reszta trzymała się górnej połowy akwarium. Po 21 h od wpuszczenia temperatura wynosi 26 stopni, rybki nadal, nie licząc drobnych wycieczek, wolą trzymać się górnej połowy akwarium (nie przy samej powierzchni). Czym może być to spowodowane? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego, że filtr włącza się od razu po wlaniu wody do akwarium, oraz że 25 litrów to "trochę" mało dla tylu ryb, a poza tym JAK MOZNA TRZYMAĆ RYBY W AKWARIUM BEZ ROSLIN? TO SADYZM!!! (przepraszam, nie mogłam się powstrzymać) -  to nie bardzo wiem, z czym masz problem. Ryby pływają tam, gdzie chcą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie korzystaj z rad sprzedawców kiedy jesteś zielona w temacie. Są gotowi wcisnąć Ci karpia do szklanki jaką masz.

Poczytaj o zasadach zakładania akwarium zanim cokolwiek zrobisz.

 

W tej chwili trujesz ryby i lada dzień zaczną Ci zdychać. Zwróć je do sklepu z reklamacja albo oddaj/sprzedaj chętnemu. Zacznij od nowa i prawidłowo.

 

Swoją drogą też nie uznaje zbiorników bez roślin. 

 

Przy takim działaniu powinnaś zalać akwarium wodą i wrzucić sobie kilka plastikowych rybek na baterie. Na bank przeżyją. 

 

Sprzedawca zalecił Ci wsypać niebieską sól... (sic!) A ja proponuję wsypać cukier trzcinowy, zrobisz to? Też Ci zalecam. 

 

Kochana, zrób jak pisałam. Oddaj ryby i najpierw poczytaj o tym co chcesz założyć. Skompletuj osprzęt, pozostałe akcesoria, a na początek czytaj i zastanów się czy na prawdę kręci Cię ta bajka. To są obowiązki jak pies, kot, chomik. Takim nierozważnym działaniem mordujesz ryby. Akwarium to tworzenie biosystemu, o który trzeba dbać. Nie ma, że mama wyjdzie z psem, tata nakarmi kota, a ja będę go tylko głaskał! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...