Jump to content

Danio choprae - czy to normalne zachowanie?

Zyzoga
 Share

Recommended Posts

Witam forumowiczów,

mam pytanie dotyczące rybki Danio choprae:

3 dni temu wpuściłem 5 sztuk danio do zbiornika 54 litrowego razem z 20 szt neonków(nie pamiętam dokładnie nazwy odmiany, takie malutkie) i 5 krewetkami amano.

Temperatura wody ok. 25C, filtr i napowietrzanie cały czas włączone.

Pierwszego dnia danio zachowywały się zupełnie normalnie, zwiedzały zbiornik i dokazywały.

Problem pojawił się dwa dni temu: od dwóch dni rybki siedzą pochowane w trawach i za kamieniami. Od czasu do czasu jedna z nich wypłynie na szybki "zwiad" i wraca do kryjówki?

Czy to normalne zachowanie? Nie mam kompletnie doświadczenia z tymi rybkami, praktycznie wszędzie w opisach tego gatunku czytam, że to dość ruchliwe i żywiołowe rybki, a u mnie od dwóch dni bawią się w chowanego. Neonki tymczasem wyglądają jakby się już dobrze zaaklimatyzowały.

Możliwe, że danio chowają się przed neonkami. Danio to ryby stadne i 5 sztuk to za mało, pewnie czują się zdominowane przez te 20 neonków. Przy czym wydaje mi się, że przy 54 litrach te 20 neonków i krewetki to i tak aż nadto i po prostu danio są zbędne w tym zbiorniku.