Jump to content
Zyzoga

Danio choprae - czy to normalne zachowanie?

Recommended Posts

Witam forumowiczów,

mam pytanie dotyczące rybki Danio choprae:

3 dni temu wpuściłem 5 sztuk danio do zbiornika 54 litrowego razem z 20 szt neonków(nie pamiętam dokładnie nazwy odmiany, takie malutkie) i 5 krewetkami amano. 

Temperatura wody ok. 25C, filtr i napowietrzanie cały czas włączone.

Pierwszego dnia danio zachowywały się zupełnie normalnie, zwiedzały zbiornik i dokazywały.

Problem pojawił się dwa dni temu: od dwóch dni rybki siedzą pochowane w trawach i za kamieniami. Od czasu do czasu jedna z nich wypłynie na szybki "zwiad" i wraca do kryjówki?

Czy to normalne zachowanie?  Nie mam kompletnie doświadczenia z tymi rybkami, praktycznie wszędzie w opisach tego gatunku czytam, że to dość ruchliwe i żywiołowe rybki, a u mnie od dwóch dni bawią się w chowanego. Neonki tymczasem wyglądają jakby się już dobrze zaaklimatyzowały.  

Edited by Zyzoga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odpowiadając na Twoje konkretne pytanie: danio jest stadne, więc 5 sztuk to za mało i tu może być problem. Aczkolwiek problem może leżeć też w wodzie lub aranżacji. 

 

Warto czasem przeczytać poradnik jak pisać posty na tym forum :) Bo to jaki masz zbiornik, co w nim jak również parametry dużo mówią i można uniknąć długiej debaty, którą może skrócić zbiór podstawowych informacji :) 

 

Tak więc proponuję wstawić fotkę zbiornika (nie trzeba się wtedy wiele rozpisywać), podać wymiary akwarium (plus grubość szyb, a w przypadku profilu są dwie szerokości) - wątpię, że przeliczałeś/aś faktyczny litraż zbiornika :) -  napisać kiedy zbiornik ruszył, a kiedy wpuszczono ryby, opis sprzętu (w przypadku filtra najważniejsza jest wydajność i ewentualna możliwość użycia mediów, grzałka to moc i czy jest regulacja, oświetlenie rodzaj i moc) oraz parametry (kto ich nie bada - grzeszy)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×