Skocz do zawartości

Welon teleskop biała narośl na skrzelach


maarcin15@gmail.com
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, zarejestrowałem się na forum w nadziei że znajdę tutaj pomoc. Mianowicie mam problem z Welonem teleskopem który żyję w moim akwarium około 1 miesiąc.
Od około 5 dni jego prawe skrzele zmienia barwę na białą - łuszczy się lub tworzy się jakaś narośl (nie jestem w stanie stwierdzić)
Zbiornik został założony około 3 miesiące temu i dojrzewał około 2 tygodnie bez ryb.
Karmię ją płatkami Tropical Goldfish Color, Acti ActiMin, Tropical ProDefence S - ryba pobiera pokarm i zachowuję się raczej normalnie.
Filtry: Tetra ex1200 w obiegu z lampą UV 11W oraz chłodziarka Resun cl-280, dodatkowo związku z pojawieniem się glonów dołożyłem filtr Aquael Turbo 1000. 
W zbiorniku znajdą się 3 aksalotle, 3 kirysy albinosy, 1 welon teleskop, 2 ślimaki
Rośliny to: moczarki - około 15 szt., kryptokoryny - około 5 szt.
Nie stosuję nawozów.
No2 - 0, No3 - 25, KH - 6, pH - 7

Podmiany wykonuję raz w tygodniu około 10-15%, odmulanie wykonuję co 1 tydzień, kubełka jako takiego jeszcze nie czyściłem - jedynie węże i włóknine.
Ostatnio do akwarium dołożyłem ślimaki gdyż pojawił mi się śluzowiec na korzeniu oraz wyżej wymienione roślinki gdyż wcześniej nie posiadałem żadnych.
Akwarium ma wymiary 100x40x60cm czyli około 240l.
Znalazłem informacje że może to być jakaś choroba bakteryjna. Myślałem nad kąpielą w soli niejodowanej w osobnym zbiorniku (posiadam tylko mały 12L).
Proszę o jakieś rady.
Załączam zdjęcia welonka.

20200223_174126.jpg

20200223_174129.jpg

20200223_174131.jpg

20200223_174248.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny welonek. Obstawiałabym chorobę bawełnianą, ale według opisów to ryba powinna już nie żyć po wystąpieniu tej białej narośli. Więc może oberwała od aksolotla. W każdym razie może zrób jej parę kąpieli w BactoforteS (środek ponoć zabójczy dla ryb dennych, więc nie polecam w głównym zbiorniku). 

 

I przepraszam, że tak późno odpisuję - nie zauważyłam tego tematu :( mam nadzieję, że to nie fleksibakterioza i że welonek przeżyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...