Skocz do zawartości

Pomoc w zakładaniu zbiornika 30 l


Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, bartekjazz napisał:

piszę przecież któryś raz że nie mam samochodu, a kranówa o wysokim ph i twardości będzie rozwalała parametry w akwarium....

Jeśli nie woda z filtra RO - bo go nie masz, ani nie woda demineralizowana - bo nie masz samochodu, to lej kranówkę.

Spodziewasz się jakiegoś cudu, że ktoś poda ci prosty tani sposób na zmiękczenie wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz KH = 0 to obniżenie PH jest sprawą bardzo prostą, ale ryzykowną.

Możesz to zrobić na kilka sposobów.

Zacznij od szyszek olchy. Wydzielają słabe kwasy organiczne które przy zerowym KH obniżą PH.

Jeśli masz podłoże aktywne to ono też obniży PH.

Albo torf w filtrze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

japiernicze ale jak od razu  przy założeniu mam dawać te szyszki ?? ale co zrobić przecież jak będę dawał RO będę miał Amazonie to ph będzie niskie też żeby nie przegiąć w drugą stronę  chodzi żeby woda na podmiany miała te 6-7 ph i była mięka co nie ? do filtra daję to

 

https://allegro.pl/oferta/bio-wklad-lawa-wulkaniczna-lepsza-od-ceramiki-1l-6896848023

 

 polecilibyście jakiś model bo tam między 100 a 200 zł jest tego mnóstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, bartekjazz napisał:

japiernicze ale jak od razu  przy założeniu mam dawać te szyszki ?? ale co zrobić przecież jak będę dawał RO będę miał Amazonie to ph będzie niskie też żeby nie przegiąć w drugą stronę  chodzi żeby woda na podmiany miała te 6-7 ph i była mięka co nie ?

No to ci napisałem. Masz różne opcje do wyboru.

 

46 minut temu, bartekjazz napisał:

polecilibyście jakiś model bo tam między 100 a 200 zł jest tego mnóstwo

O czym mówisz?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

" O czym mówisz? "

 

 

model filtra RO....

 

eh to ja już nie wiem to co powinienem zrobić żeby ph nie było ani za wysokie ani za niskie i po co te szyszki jak bym miał RO...co miałeś na myśli pisząc o tych opcjach

Edytowane przez bartekjazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bartekjazz napisał:

model filtra RO

Za 120 do 160 masz już filtr RO.

 

2 godziny temu, bartekjazz napisał:

co powinienem zrobić żeby ph nie było ani za wysokie ani za niskie

Czy na pewno potrzebujesz wody o niskim PH? Jakie masz tam zwierzęta?

 

 

2 godziny temu, bartekjazz napisał:

po co te szyszki jak bym miał RO

Zazwyczaj w naturze, w wodach słodkich jest tak, że jak jest jakaś woda - strumień, rzeka, jezioro - o niskim PH, to równocześnie jest to woda o dużej zawartości garbników. Dlatego akwaryści dodają do wody RO korzenie, drewno, szyszki olchy, wysuszone liście dębu i mangrowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samą RO stosuje się rzadko. Na ogół dodaje się do niej zestawu soli która podwyższa GH i KH np na GH - 6 i KH - 3.

Korzeń też zabarwia wodę, niektóre baaardzo mocno. Możesz użyć gotowych preparatów z garbnikami np Tetra Torumin.

Liście Migdałecznika (Ketapang) bardzo delikatnie zabarwiają wodę i mają korzystny wpływ na ryby (oczywiście te które żyją w wodach z garbnikami).

 

Zrób wreszcie to akwarium. Nasyp Amazonii posadź rośliny i nalej kranówki. Potem zmierz PH, KH, GH i dopiero wtedy ewentualnie się martw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...