Skocz do zawartości

Uporządkowanie wszystkiego przed startem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedzi

Zamówiłem zatem makro, potas i carbo dodatkowo jakiś specyfik 'obnizajacy ph' w kroplach. Brakowało mi do smarta :)

Mam nadzieję że wyślą w tym tygodniu jeszcze i będę mógł 'nakarmic' roślinki :)

 

10l wiaderka za małe dla mnie  hehe 

Miłej nocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dodaje co 2 dzień po 2 psikniecia wg zaleceń producenta w/w specyfików. Podmienialem w tamtym tyg 30l wody kolejne pomiary dziś zrobione (rano jakieś 10h temu psikalem):

 

pH 7.4
Gh 11°
kH 10°
No2 0
No3 słabe 2

 

Po4 tak jakby 0.25 ale bardzo słabiutko widać bardziej stawialłbym po raz kolejny na 0 (choć lekko jest ciemniejsza od drugiej czystej próbki) 

 

Dosadzilem dwie roślinki oraz puściłem jedna 'plywajaca' .

Roślinki rosną puszczają nowe pędy, widać nawet korzenie przy każdym 'kolanku' w substrat korzenie poszły (blisko ścianki widać). Niektóre nowe pędy z kolanka a góra stanęła. Parę mi przymarzło prawdopodobnie (takie falujące zwiędłe liście, usunąłem je - czy korzenie też usunąć? Czy może zostawić i liczyć że odrośnie?)bo leżały nockę w paczkomacie a było na -.

 

Woda krystalicznie czysta, na dnie trochę żelu pływa od roślinek ale to następnym razem postaram się usunąć. 

 

Czy parametry są w normie?:) 

 

Sprawa pH , czy korzystać z tego 'super srodka' obniżającego pH ?czy brzanki wraz z piskorkami wytrzymają 7.4?

 

Czy ten żel jakoś wpływa negatywnie na równowagę akwarium?

 

Czy spokojnie moze poczekać tydzień?

 

Czy te korzenie z kolanek roślin wpływają negatywnie na zbiornik poza estetyka?

 

/3 tygodnie od zalania. 

Edytowane przez Gruby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...