Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w doborze filtra


Edek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium ogólne parę roślin niewielka obsada. 

Zbiornik ma 90 litrów.

W czym rzecz - mam kaskada fzn2 z gąbka na wlocie i ceramika w środku i jakoś daje radę, ale przymierzam się do zakupu filtra kubełkowego bo po pierwsze z kaskady nie mam wpływu na cyrkulacja wody, po 2 wolałbym jak najrzadziej zaglądać do filtra.

Myślę o czymś większym bo planuje założyć malawi 300l i mógłbym to sobie tam później wykorzystać. Tylko czy jak kupię taki załużmy tetra 800 nie będzie za duzy do tego baniaczka? Czytałem że filtracji nigdy za dużo.. no i jezeli tak to zawalic go  cały ceramika? Za mechaniczny byłby prefiltr. 

Myślałem też o eheim w zasadzie cena nie gra roli tylko czy wielkość nie przeszkadza W malawi byłby dobry do wspomagania biologii może 

Proszę o jakieś pomysły 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dzierzka666 napisał:

Tetra800 nie nadaje się do 300 litrów. Ja mam u siebie w 160 i nadfiltracji nie ma. Zresztą nie jestem pewna, ale z lektury pamiętam, że przy objętościach 200L+ ludzie mają już dwa filtry w akwarium. 

W malawi ten filtr będzie jako dodatkowy. Napewno będą tam 2 filtry.

Chodzi mi bardziej o to czy w tym małym akwarium duzy kubeł nie będzie za duży.

No i ile tej ceramiki jeśli tak żeby rosliny rosły. Jest jakiś przelicznik ile biologicznego wkładu na litr?

Napewno malawi to Wogole inny temat bo tam roslin nie ma.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przykręcisz obydwa zaworki, to woda prawie się nie rusza.  Ja osobiście mam go wypełnionego wkładami fabrycznymi, do których jeszcze dołożyłam ceramikę i bioballe wymieszane razem. Pakuj tyle, żeby filtr nie ciekł :) 

Edytowane przez Dzierzka666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry zewnętrzne, jak i większość wewnętrznych posiada regulację siły filtrowania. Jeżeli pod obecny "mały" zbiornik podłączysz zewnętrzny, będzie ok jeśli tylko zmniejszysz siłę przepływu do minimum. Choćby ze względu na powierzchnię właśnie. Na max będziesz miał wirowanie z Boscha :P 

Tak jak już wiadomo zbiorniki ponad 200L wymagają filtra podstawowego o super wydajności (jak najwyższe L/H) oraz filtra wspomagającego.

Co do wkładów, jeśli tylko masz możliwość zastosować różne, zrób tak. Chyba, że masz teraz Low-tech to niech Cię ręka boska broni ;) Ja w swoim kuble mam ceramikę, zeolit, węgiel aktywny i jeszcze dwie warstwy gąbki.

 

To oczywiście moje zdanie, mogę się w czymś mylić :D warto wysłuchać kilku opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...