Skocz do zawartości

Nowy zbiornik - czekać czy działać?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie i proszę o pomoc dla kompletnego laika.

Postanowiłem spróbować swoich sił z akwarystyka j przedwczoraj wystartował mój pierwszy zbiornik i od razu natrafiłem na problem z wodą.

Zbiornik filtr i grzałka które mam to https://zoo-aquos.pl/pl/p/Zestaw-Akwarium-AQUAEL-Leddy-Set-60-DAYNIGHT-60x30x30-54L-LED-Czarny/4217

Na podłoże wykorzystałem kilkukrotnie przeplukany żwirek i podłoże dla roślin Aqua Soil. Korzen i kamienie do ozdoby również były kilkukrotnie myte i plukane.

W akwarium zasadzilem roślinki z tego zestawu https://allegro.pl/oferta/zestaw-latwych-roslin-do-akwarium-peseta-gratis-7310845128?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

PPRECHODZAC DO PYTANIA-PROBLEMU: Woda w akwarium jest mętna jak mleko. Czytałem na forach że to naturalne zjawisko które powinno ustąpić w kilka godzin po zalaniu. Mija druga doba A sytuacja się nie zmienia. Czy w celu wyklarowania wody należy zastosować jakieś środki chemiczne że sklepu zoologicznego? Czy należy się zwyczajnie uzbroić w cierpliwość i poczekać. Ewentualnie jeżeli gdzieś popełniłem błąd to czy wymagany jest restart? Proszę forumowiczow o pomoc , jestem otwarty na krytykę.

Zdjęcia dla zobrazowania: https://drive.google.com/folderview?id=1Win3k87CwF1zUaSh4oz8hPTdinh72cAI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że problem tkwi w źle przepłukanym żwirku oraz korzeniu i kamieniach. Ja uważam, że takie rzeczy (nawet kupione w sklepie) należy wygotować. Oczywiście podłoża dla roślin nie należy gotować :) może też być, że źle zasypałeś podłoże i coś przedostaje się do wody, a może przy podłożach zmętnienie występuje dłużej. Nie było dołączonych do tego podłoża jakichś wskazówek odnośnie postępowania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum dostałem radę zastosowania środka Tetra Crystal Water. Wlalem do zbiornika dawkę zalecana przez producenta ale nie przyniosło to żadnego efektu. Czy stostoswanie takie środka ma jakikolwiek sens? Ewentualnie czy należy zwiększyć dawkę/powtórzyć zastosowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz do obi

Kup 80gram węgla aktywnego (proszek za około 6zl)  i wsyp 1/4 opakowania przepali garbniki z wody i osiądzie na dno.

Jak masz pleśń lub grzybka na korzeniu syp nad nim.

Resztę załatwi natura.

Węgla nie wyławiają po tej operacji rośliny po miesiącu zaczną go rozkładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, zebrani!

Kolega ma przypadek namnożenia się pierwotniaków w zbiorniku! 

Proponuję dodać w bardzo dużej ilości bakterie - dostępne w sklepach akwarystycznych.

Wszystko jest świeże, a ze względu na dobór roślin - praktycznie wszystkie potrzebują wsparcia nawozami - nie poleciałabym na start... Kolega dodatkowo pogłębił problem!

 

Skoro dodawałeś nawóz to wyhodowałeś pierwotniaki na skalę hurtową.Co Cię podkusiło dodawać nawóz??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...