Skocz do zawartości

Krewetki i ryby


kiziel92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

* para bojowników

* 3 danio pręgowane

* 3 kosiarki

* 3 neony

* 1 kirysek

* 2 krewetki amano

 

25 litrów

matko! jaka obsada!

 

Bojowniki sie nie trzyma parkami, tylko harem min. 1+3! samiec Ci wykończy samicę. Poza tym za małe akwarium jak na samca i samice. Oddaj samice, samego samca możesz mieć:D

Danio min. 80l akwarium, pomimo, że to mała rybka, to potrzebuje miejsca bo jest ruchliwa-ODDAJ!(stadna, min. 5)

Kosiarka dorasta do dużych rozmiarów i potrzebuje akwarium min. 100l-ODDAJ! (stadna, min. 5 sztuk)

Neonki min. 45l-ODDAJ! (stadna rybka, min. 7-10 sztuk)

Kirysek-ODDAJ! (też za małe akwarium, poza tym to stadna rybka, min. 5 osobników)

Krewetki Amano podobno od min. 40l!-ODDAJ!

 

W tym akwarium możesz mieć jedynie jednego samca Bojka i krewetki Red Cherry, lub Babaulti.

Ew. (chociaż nie za bardzo, za małe akwarium) Gupiki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dane akwarium 126l. Filtr zewnętrzny JBL 900

Ph 7 NO3-30 PO4-0,4 NO2-0 GH>7 KH-4

Podmieniam około 30-40 litrów jednoczenie odmulając dno

Obsada pielęgniczka ramirez 1+1

neon czerwony 7 szt

kirysek sterby 4 szt

otosek 5 szt

krewetka amano 3 szt

danio 4 szt

 

Moje pytanie dotyczy krewetki amano. Na początek kupiłem 2 szt bo panowie w sklepie nie byli pewni co do zachowania ramirezów. Jeden twierdził że nic jej nie zrobią drugi że będzie gonił i w końcu zamęczy. Po wpuszczeniu rzeczywiście pierwszy podpłynął ramirez a krewetka uciekła nawet nie przypuszczałem że potrafi tak szybko pływać :) Niestety przez kolejne kilka dni nie potrafiłem ich znaleźć. Dopiero jak której nocy zaświeciłem do akwarium to je zobaczyłem. Widząc że nic się z krewetkami złego nie dzieje dokupiłem 3 szt. Niestety z tych nowych następnego dnia rano 2 nie żyły :( Teraz mam trzy ale praktycznie cały czas siedzą schowane pod korzeniem i w ogóle nie wychodzą chyba że w nocy. Czy to jest normalne zachowanie bo kupowałem je do pomocy otoskom w usuwaniu glonów ale jeszcze ich przy pracy nie widziałem. w końcu krewetka amano nie jest taka mała żeby bać się neona czy kiryska.

Myślałem nad kupieniem jeszcze innych krewetek np. red ale teraz mam poważne wątpliwości czy do ogólnego akwarium takie stworzenia się nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...