Skocz do zawartości

Hailea czyli chiński ..... A jednak?


Samael266
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piesze z perspektywy użytkownika akwarium juwel rekord około 16letni baniak o litrażu 75l.

 

Pewnego radosnego dnia słyszę radosne brzęczenie w moim akwarium już naprawdę się bardzo cieszę. Słysząc tarcie wirnika w kolumnie filtracyjnej ( dźwięk cykliczny w moim egzemplarzu co 2.5 roku).

Więc wyprawa po wirnik spełzła na niczym sklepy padły przeniosły się ogólnie pustynia.

Z starego baniaka (nieeksploatowane od pęknięcia dna po tąpnięciu) wykopałem starego Aquaela fan. 

Po paru dniach jednak postanowiłem coś z zrobić z tym stanem rzeczy (glon i inny syf) mnie mobilizował. Podjechałem do małego sklepu który był prowadzony przez emeryta i słysze

PANIE TEN WIRNIK KOSZTUJE TYLE CO DWA CHINSKIE G...... Z DWULETNIE GWARANCJĄ A MA DESZCZOWNICE I KLAPKE W KOMORZE GABKOWEJ WEZ PAN GAZE WĘGIEL AKTYWNY ZRÓB SAKIEWKE I POD GABKE.

 

6 Lat później ten Chińczyk żyje fabryczna gąbka zaczyna się rozpadać

Ale co najlepsze filtry haeli dalej kosztują około 25zl z tej serii

Wiem że nie nadaje się to jako jedyny filtr bo przepustowość na poziomie 200l/h daje tylko dobre napowietrzanie ale jest zawsze alternatywa dla brzeczka i czasem coś posprząta.

Hailea filtr HL-BT 200 

 

Obecnie fun padł (z pralki)będę wkładał asap300 Aquael jako filtr główny chyba że pojawi się jakiś merytoryczny powód na nie.

 

Edytowane przez Samael266
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...