Jump to content

Hailea czyli chiński ..... A jednak?

Samael266
 Share

Recommended Posts

Piesze z perspektywy użytkownika akwarium juwel rekord około 16letni baniak o litrażu 75l.

Pewnego radosnego dnia słyszę radosne brzęczenie w moim akwarium już naprawdę się bardzo cieszę. Słysząc tarcie wirnika w kolumnie filtracyjnej ( dźwięk cykliczny w moim egzemplarzu co 2.5 roku).

Więc wyprawa po wirnik spełzła na niczym sklepy padły przeniosły się ogólnie pustynia.

Z starego baniaka (nieeksploatowane od pęknięcia dna po tąpnięciu) wykopałem starego Aquaela fan. 

Po paru dniach jednak postanowiłem coś z zrobić z tym stanem rzeczy (glon i inny syf) mnie mobilizował. Podjechałem do małego sklepu który był prowadzony przez emeryta i słysze

PANIE TEN WIRNIK KOSZTUJE TYLE CO DWA CHINSKIE G...... Z DWULETNIE GWARANCJĄ A MA DESZCZOWNICE I KLAPKE W KOMORZE GABKOWEJ WEZ PAN GAZE WĘGIEL AKTYWNY ZRÓB SAKIEWKE I POD GABKE.

6 Lat później ten Chińczyk żyje fabryczna gąbka zaczyna się rozpadać

Ale co najlepsze filtry haeli dalej kosztują około 25zl z tej serii

Wiem że nie nadaje się to jako jedyny filtr bo przepustowość na poziomie 200l/h daje tylko dobre napowietrzanie ale jest zawsze alternatywa dla brzeczka i czasem coś posprząta.

Hailea filtr HL-BT 200 

Obecnie fun padł (z pralki)będę wkładał asap300 Aquael jako filtr główny chyba że pojawi się jakiś merytoryczny powód na nie.

Edited by Samael266