Jump to content

Zakładanie nowego akwa, obsada.


Recommended Posts

Witam zakupiłem ostatnio akwarium "Diversa Startup 50 LED Expert" o pojemności 37l i zastanawiam się nad jego obsadą. Na pewno znajdzie się w nim bojownik (Betta Imbellis) który aktualnie pływa w akwa typu cube 20l. Do nowego akwa mam zamiar dać filtr zewnętrzy kaskadowy konkretnie upatrzyłem "Aquael Versmax FZN mini". Nowy zbiornik chcę zrobić w stylu Ryuboku. Oczywiście akwarium będzie zarybiane za 2-3 miesiące jak zbiornik mi się ustabilizuje.

 

Tu dochodzimy do sedna czego i ile mogę dać do tego akwa? Myślałem o niewielkim stadku ok. 10szt. Neon Simulans (Paracheirodon simulans) jednakże mogę mieć problem z utrzymaniem niskiego pH w swoim zbiorniku jako że woda do jakiej mam dostęp ma bardzo wysokie pH i ciężko jest mi je zbić poniżej 7,5.

 

Następną rybą jaką brałem pod uwagę jest Bystrzyk Amandy (Hyphessobrycon Amandae) też w ilości około 10szt. Znów z tą rybą są problemy jeśli chodzi o pH oraz jedzenie jako że  z tego co czytałem podobno nie chcą jeść suchego.

 

Temperatura w nowym akwa to będzie 28'C ze względu na bojownika. Najchętniej do akwa dał bym małą stadną rybkę która spełni takie kryteria.

 

Myślałem też o małym stadku kirysów sierpoplamych (Corydoras Hastatus) ~6szt. do stadka neony + bojownik jako ze nie będą raczej wchodzić sobie w drogę:

bojownik powierzchnia

neony toń

kirysek jako ryba denna

 

jednakże nie wiem czy to nie za dużo jak na taki mały zbiornik. Dlatego chciałbym się zwrócić do was o pomoc w doborze towarzystwa dla mojego bojownika w tym akwarium.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...