Skocz do zawartości

Zakładanie nowego akwa, obsada.


slec21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem ostatnio akwarium "Diversa Startup 50 LED Expert" o pojemności 37l i zastanawiam się nad jego obsadą. Na pewno znajdzie się w nim bojownik (Betta Imbellis) który aktualnie pływa w akwa typu cube 20l. Do nowego akwa mam zamiar dać filtr zewnętrzy kaskadowy konkretnie upatrzyłem "Aquael Versmax FZN mini". Nowy zbiornik chcę zrobić w stylu Ryuboku. Oczywiście akwarium będzie zarybiane za 2-3 miesiące jak zbiornik mi się ustabilizuje.

 

Tu dochodzimy do sedna czego i ile mogę dać do tego akwa? Myślałem o niewielkim stadku ok. 10szt. Neon Simulans (Paracheirodon simulans) jednakże mogę mieć problem z utrzymaniem niskiego pH w swoim zbiorniku jako że woda do jakiej mam dostęp ma bardzo wysokie pH i ciężko jest mi je zbić poniżej 7,5.

 

Następną rybą jaką brałem pod uwagę jest Bystrzyk Amandy (Hyphessobrycon Amandae) też w ilości około 10szt. Znów z tą rybą są problemy jeśli chodzi o pH oraz jedzenie jako że  z tego co czytałem podobno nie chcą jeść suchego.

 

Temperatura w nowym akwa to będzie 28'C ze względu na bojownika. Najchętniej do akwa dał bym małą stadną rybkę która spełni takie kryteria.

 

Myślałem też o małym stadku kirysów sierpoplamych (Corydoras Hastatus) ~6szt. do stadka neony + bojownik jako ze nie będą raczej wchodzić sobie w drogę:

bojownik powierzchnia

neony toń

kirysek jako ryba denna

 

jednakże nie wiem czy to nie za dużo jak na taki mały zbiornik. Dlatego chciałbym się zwrócić do was o pomoc w doborze towarzystwa dla mojego bojownika w tym akwarium.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...