Jump to content

Identyfikacja tego glona

Kokokabana
 Share

Recommended Posts

Witam.

Na moje oko jest to Compsopogon , atakuje głownie starsze liście lub koncówki liścia gdzie jest lepsza cyrkulacja, przy dnie opanowały wszystko. Tylko Cabomby aquatic i red się nie rusza, co chyba oznacza że mułu nie mam i filtracja jest dobra.

Walczę z tym ustrojstwem 3 tydzień. Przycinka co tydzień, podmiana co tydzień, po dwóch dniach znowu nowe liście zainfekowane.

Moje akwarium przeszło metamorfozę i wszytskie rośliny poszły z korzeniami do śmieci. Posadziłem nowe bo nie podobała mi się stara aranżacja ( złe dobrane rośliny do HT)

Posiadam dwa kubełki zewnętrzne 1500l/h jeden biolog, drugi chemik + skimmer

Akwarium ma 300l brutto i jest otwarte.

Podłoże jest na ziemi torfowej nawożonej + keramzyt + ceramika+ bakterie, na to siatka i przysypane grubą warstwą piasku kwarcowego (0)

Podmieniam raz w tygodniu czystą RO żeby zbijać fosfor i azotany, bo mikro pod dostatkiem , a skoro są glony tzn że czegoś jest za dużo ;)

Podaję CO2 dość grubo

Świecę własnej roboty belką power led, podwieszoną nad akwarium do sufitu (3W x 60 diod)

Karmię Tropica Vitabin 1 tab dziennie, 4x w tygodniu żywa artemia

Obsada 10x Razbor, 10neon czerwony, 10 kirysek spiżowy, 6 brzanek wysmukłych, 30x krewetka amano

Parametry przed jutrzejszą podmianą pobrane z dna( testy zoolka):

Ph 7.0

KH 11

GH 19

No2 0

No3 10-20 ( cieżko sprecyzować ten test)

Po4 0,5-1 ( tak samo)

Co2 30mg/l

IMG_20200103_173709.jpg

Edited by Kokokabana