Skocz do zawartości

Nowe Juwel Rio 180


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,Maciej (40 )z Nl. To moje 3 podejście do akwarystyki,pierwsze jako nastolatek,zwykły baniak 60 l -grota,jeden korzeń,brak internetu,brzeczek,filtr gąbka,dwie roślinki,lampa biurowa czyli zero wiedzy.Drugie w 2009,akwarium 160 l i same kłopoty,od początku pomór ryb każdego dnia ,tylko kirysek i molinezje nie zdychały,dziś wiem ,że są testy wody ,podmiany itd. Mam żal do pana akwarysty z naszej ulicy,ze nie pomógł.Powiem tylko że to sklep działający od chyba 100 lat na naszej ulicy,własciciel z wieloma nagrodami itd. No cóż,ryby oddane gratis ,szkło do piwnicy,wyjazd do Nl. Nowe szkło od 5 tyg,to juwel rio 180 l z fabryczną pokrywą,dwie lampy jarz juwel Day Lite 45W (na pierwszej odbłyśnik,drugą chcę zmienić na juwel warm lite-żółta ),fabryczny filtr wew z grzałką 200 W. Wkład filtra wg zaleceń  producenta ,od góry- wata dwie gabki-zielona niebieska,ceramika,gąbka niebieska o małych oczkach i druga niebieska o dużych. Te 2 ostatnie może w odwrotnej kolejności,nie pamiętam,dysza ustawiona fabrycznie,można zaobserwować ,że woda dociera w każdy kąt.Akwarium odebrane od kogoś kto nie miał ochoty dalej się w to bawić,więc troche to wszystko w odwrotnej kolejności bo akw z całym wyposażeniem,plus ryby,rośliny,brzęczki itd,dobrze,że mam inną 60 ,to mogła tam woda się odstać plus dolałem tą która była w nowym akwarium.Woda odstana przez 2 tyg,przerzuciłem ryby do dużego akw. Pojawiło się białe zmętnienie które ustąpiło po dodaniu bakterii (mniej niż zaleca instrukcja),teraz mam lekki kożuch i lekkie zmętnienie zielone. Czekam.Nie dodaję nic,robi podmiany co sobotę-około 15 procent.

Obsada:neonki-10,kiryski,glonojad,para gurami,korzenie mangrowca,temp 24 stopnie,karmienie 2 x dziennie żywy pokarm mrożony.

Proszę nie linczować ale chcę tak 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przeszukać strony juwel Pl,lincz za to,że porywam się z motyką na słońce.Wierzę ,że przy pomocy Co2 uda sie choć troche zbliżyć do efektu z filmu.Teraz walczę z zakwitem glonów,zaraz przeszukam forum szukając rozwiazań . W filtrze mam jedną warstwę ceramiki,ale gdzieś tu w temacie przeczytałęm wypowiedź Mapeta i dorzucę jeszcze z pół kilo ceramiki ;)

Prośba,dziś zamawiam filtr RO,przyjedzie do mnie z Pl,nie ukrywam,jest taniej plus instrukcja. Ktoś mógłby wyszukać na alegro tester wody i wkleić tu link?

Potrzebuję taki ,który mierzy podstawowe parametry-pH,twardość,NO itd,mam nadzieję ,ze są takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...