Skocz do zawartości

Problem z wodą i rybkami


krokodyl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam problem z utrzymaniem krystalicznej wody w akwarium, chodzi o to że miałem malutko roslinek kupiłem 2 na 3 plan i na 1 plan, pod nie sprzedawca dał mi jakieś tabletki białe chyba żeby lepiej im.sie roslo, kupiłem 7 rybek danio mam 2 skalary 2 mieczykii 1 gupika. 1 właśnie zdechł od Mętnej wody  nie potrafię tego zwalczyć. Pomoże ktoś? Testy mam ale paskowe JBL i wszystko jest okej. Podmiana wody też nic nie pomogła Myślę nad restartem, e nie wiem co z rybkami. Pomocy !!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc mam u siebie w akwarium 3 mieczyki hellera 2 gupiki 2 skalary i 6 rybek Danio 
po dosadzeniu dodatkowych roślinek  pod roslinki dałem białe tabletki ktore dal mi sprzedawca, woda po kilku godzinach byla jak mleko, nie dało jej się wyklarować, podmieniłem, ustąpiło troche. ale nie to. zauważyłem ze moje rybki dziwnie sie zachowują miałem 4 mieczyki wczoraj jedna mi zdechła,a dziś zauwazyłem ze mieczyk i gupik są ciągle obok siebie.  co to może być dodam ze 2 mieczyk jest w ciązy. 

https://zapodaj.net/d94010300f3e2.jpg.html

https://zapodaj.net/cfdcc83fbf501.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ahr zmienił(a) tytuł na Problem z wodą i rybkami
1 godzinę temu, ahr napisał:

Raczej nie od tabletek ta tragedia. Cykl azotowy, pierwotniaki to tematy warte zgłębienia.

podmieniałem 25% wody w akwarium, i czyściłem filtr wodą z akwarium i zalałem odstaną wodę z kranu. 
ale to nie od tego. 
gdy włożyłem tabletki do podłoża zasadziłęm roślinki i dałem jeść rybkom to po godzinie zauwazyłem mleko. 
jak to zlikwidować ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wyrzuć te białe tabletki. 

 

P.s.: Właśnie przeczytałam Twój poprzedni temat. ahr może mieć rację. Nawet ja, będąc 11 lat temu całkowitą ignorantką w akwarystyce, odczekałam 3 tygodnie przed wpuszczeniem ryb do nowego akwarium (chociaż biedaki siedziały w drugim bez żwirku, z paroma pływającym roślinami jedynie). 

Edytowane przez Dzierzka666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Dzierzka666 napisał:

Moim zdaniem wyrzuć te białe tabletki. 

 

P.s.: Właśnie przeczytałam Twój poprzedni temat. ahr może mieć rację. Nawet ja, będąc 11 lat temu całkowitą ignorantką w akwarystyce, odczekałam 3 tygodnie przed wpuszczeniem ryb do nowego akwarium (chociaż biedaki siedziały w drugim bez żwirku, z paroma pływającym roślinami jedynie). 

tylko ze te biale tabletki się rozpuscily w wodzie, dolałem Ph/Kh minus i woda się wyklarowała.  
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...